Вітання з Всесвітнім Днем вчителя!

Шановні колеги! Дорогі наші вчителі!

Вітаємо вас з Всесвітнім Днем вчителя! Ми високо цінуємо щедрість ваших люблячих сердець, ваше терпіння і розуміння, відданість справі і любов до своїх учнів! Нехай ваша нелегка, але така важлива справа цінується, шанується і щедро винагороджується, а крупиці знань, з яких формується повноцінний розумовий багаж, міцно осідають в головах ваших талановитих учнів.

У цей сонячний осінній день бажаємо вам, аби ваше дозвілля було не тільки перевіркою зошитів та написанням методик, але й особистим, насиченим життям. Бажаємо вам міцного здоров’я, бадьорості тіла й духу, радості від вашої нелегкої праці і усіляких успіхів в особистому житті! Нехай вас оточують повага і любов, доброзичливість і милосердя, життєрадісність і наша вдячність!

Бажаємо вам відмінного самопочуття і простого людського щастя!

Слава Україні!

З повагою, ректорат ЛДУФК

Учителю! Ти йдеш по цій землі
І слід стає твій крок за кроком
Яскравим вогником у сутінках пітьми,
А все життя для тебе є уроком.

Ти бачиш те, що іншим не під силу,
І відповідь даєш на всі «чому?»
Ти не даремно тут, бо серце має крила,
Воно для всіх – віддать його кому?

Маленьким дітям, синьооким і чубатим,
Що ловлять погляд, кожен рух всяк час
Це щастя вчителя – його багато,
І слід яскравий – вогник не погас.

ДОВІДКА

Історія проголошення Всесвітнього Дня Вчителя

ЮНЕСКО проголосила 5-е жовтня Всесвітнім Днем учителів у 1994 році, святкуючи великий крок, зроблений для вчителів 5-го жовтня 1966 року, коли спеціальна міжурядова конференція, скликана ЮНЕСКО в столиці Франції Парижі прийняла у співпраці з Міжнародною організацією праці (МОП) Рекомендацію ЮНЕСКО/МОП «Про становище вчителів».

Ця Рекомендація встановлює права і обов’язки вчителів, а також міжнародні стандарти для їх початкової підготовки і подальшої освіти, найму, працевлаштування, умов викладання та умов навчання. Включає керівні принципи щодо участі вчителів у прийнятті рішень з освітніх питань шляхом консультацій і переговорів з політиками. З моменту її прийняття, дана Рекомендація вважається важливим набором керівних принципів для сприяння підвищенню статусу вчителів в інтересах якісної освіти.

Рекомендація визнає вирішальну роль вчителя у розвитку освіти, особистості, у формуванні суспільства в цілому та зазначає, що серед різних факторів, які впливають на становище вчителів, особливу увагу необхідно приділяти заробітній платі, яка повинна відповідати значенню педагогічної діяльності для суспільства та бути співмірною із заробітною платою, що виплачується працівникам інших професій, що потребують подібної або еквівалентної кваліфікації (п. 114).

5-го жовтня також відзначається прийняття Генеральною конференцією ЮНЕСКО в 1997 році Рекомендації ЮНЕСКО про статус викладацьких кадрів вищих навчальних закладів.

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ