Вітання зі святом Покрови Пресвятої Богородиці та Днем захисника України і Днем українського козацтва!

Щиросердечні привітання колективу Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського з нагоди трьох свят, які в Україні відзначають сьогодні, 14-го жовтня – Покрови Пресвятої Богородиці, Дня захисника України й Дня українського козацтва!

Як давно усім відомо, оберегом кожної нації є її культура та духовні цінності, що передаються від покоління до покоління. А 14-е жовтня на теренах України має довготривалу мілітарну історію: це День козацтва, Української повстанської армії, а з 14-го жовтня 2014 року ще й офіційне державне свято – День захисника України.

Свято Покрови віддавна духовно об’єднувало наш народ, живило його вірою у повсякчасне заступництво Божої Матері за людський рід, за мир і добро на рідній землі. Для українських козаків день Покрови Божої Матері також був найбільш шанованим святом, адже їхню церкву було присвячено саме Діві Марії. В цей день, 14-го жовтня, у козаків відбувалися вибори нового отамана.

Після зруйнування Запорізької Січі в 1775 році козаки, що пішли за Дунай на еміграцію, взяли з собою образ Покрови Пресвятої Богородиці. Козаки настільки вірили в силу Покрови Пресвятої Богородиці і настільки щиро й урочисто відзначали свято Покрови, що впродовж століть в Україні воно набуло ще й козацького змісту і отримало другу назву – Козацька Покрова.

Традиція відзначати День козацтва у світле і радісне свято Покрови Пречистої Богородиці, яка для українців завжди вважалася заступницею і покровителькою,належно підкреслює велике історичне значення козацтва в боротьбі за утвердження української державності та суттєвий внесок у сучасний процес державотворення. Для багатьох поколінь українців це свято уособлює силу і міць Української держави, любов і відданість країні, здатність піклуватися і захищати свою Батьківщину. Козаччина завжди була однією з найяскравіших сторінок української історії, на славних прикладах якої виховувалося почуття національної самоповаги багатьох поколінь українців.

День українського козацтва почали відзначати в Україні з 1999 року, коли Президент України Леонід Кучма впровадив це свято своїм Указом від 7-го серпня 1999 року.

Тож дорогі чоловіки! Вітаємо Вас із Днем українського козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці. Бажаємо бути завжди на висоті, підкорювати небувалі вершини, впевнено йти до своєї мрії, залишатися вірними своїм цілям при будь-якому розкладі життя, сподіватися тільки на краще і вірити в свою удачу.

Щиро бажаємо новітнім українським захисникам та їх родинам мужності й гарту, козацького здоров’я, невичерпної енергії у боротьбі за мир і незалежність Української держави, незламної волі до перемоги та патріотичного духу, який допоможе долати будь-які перешкоди, наснаги у відродженні кращих національних традицій, плідної праці на благо народу задля світової слави нашої Батьківщини.

Нехай щастя, любов, достаток і взаєморозуміння назавжди оселяться у ваших домівках. Нехай Вам завжди буде куди повернутися, а День українського козацтва запам’ятається як радісний і такий, що викликає гордість!

Щиросердно вітаємо усіх українських козаків зі святом! І бажаємо їх родинам щастя, радості, успіхів, удач та везіння, здоров’я й натхнення! Нехай ваша праця буде плідною!

Хто йде, той подолає шлях. Хто бореться – зможе дати відсіч. Хто щасливий в Україні – любить її. Хто любить – кожним своїм вчинком, словом, ідеєю прагне бути гідним називатися українцем! В нашій історії чимало прикладів Великих Людей, які можуть стати й для нас взірцем: ким ми є, а ким можемо бути.

З повагою, Ректорат ЛДУФК

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ