Володимир Костевич: «Роблю все можливе, щоб зіграти за «Динамо» в наступному році»

Випускник факультету післядипломної та заочної освіти Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Володимир Костевич, який на початку жовтня перейшов з польського «Леха» у київське «Динамо», у складі своєї нової команди наразі не зіграв жодного матчу. На тренуванні захисник отримав важку травму і недавно у німецькому Мюнхені тамтешні хірурги зробили йому операцію на хрестоподібній зв’язці. Гравець розповів, як пройшло оперативне втручання, як він себе почуває, і скільки триватиме його відновлення.

– Операція пройшла успішно, зараз вже усе добре, тепер на мене чекає довгий процес реабілітації. Днів за десять після операції минулися гострі болі, тож тепер я почуваюся більш-менш добре.

– Де плануєш проходити курс реабілітації, та скільки він триватиме за прогнозами лікарів?
– Після такої травми процес відновлення триватиме досить довго. Медики називають терміни в районі шести–семи місяців. Усе індивідуально та залежить від особливостей організму конкретного футболіста. Наразі реабілітацію проходжу в Мюнхені, а як буде далі, лікарі скажуть пізніше.

– Як проходить твій звичайний день зараз, з чого саме складається відновлення?
– В основному лежу або ходжу на процедури – на першому етапі відновлення після операції це мої основні заняття, тож він не дуже цікавий. Ще роблю певні вправи, щоб забезпечити нозі рухливість, як до травми, прикладаю холодні компреси, використовую спеціальний апарат, який охолоджує ногу – це потрібно для того, щоб зійшов набряк. А також займаюся із фізіотерапевтом – мені показали вправи, які маю робити кожну годину упродовж дня, щоб відновити м’язи на передній поверхні стегна.

– Як почуваєшся морально? Мабуть, психологічно непросто, враховуючи, що ти лише нещодавно перейшов до «Динамо» і, мабуть, розраховував зіграти у Лізі чемпіонів?
– Звісно, коли отримав травму, я був, м’яко кажучи, дуже розчарований, тому що я довго чекав, коли відбудеться мій перехід, а тривав він дуже довго. З моменту підписання попереднього контракту йшли перемовини, щоб я пішов раніше, а не взимку, як спочатку планувалося. Словом, усе робилося для того, аби пришвидшити процес, я докладав багато зусиль, щоб перейти до «Динамо», тож, коли це, нарешті сталося, був дуже щасливий. Знав, у який клуб потрапив, та які матчі на нас очікують. Хотів якомога швидше влитися у колектив та почати тренуватися разом із командою. Але, на жаль, вже під час четвертого тренування отримав цю прикру травму. Повторюся, звичайно, я був дуже розчарований, але розумію, що змінити нічого не можна. Тож змирився із тим, що сталося, та повністю сконцентрувався на своєму відновленні. Роблю усе можливе, щоб повернутися ще сильнішим та взяти участь у матчах «Динамо» наступного року.

– Чи слідкуєш за матчами киян? Які твої враження від останніх поєдинків«Динамо» проти «Барселони» та «Шахтаря»?
– Звісно, за матчами слідкую, усі поєдинки дивлюся в інтернеті. Була хороша гра із «Барселоною», після неї залишилися приємні емоції. Шкода, що не вдалося здобути очки, але по грі «Динамо» виглядало дуже добре. Думаю, це така поразка, за яку точно не соромно, вона може бути корисною на майбутнє. Щодо матчу із «Шахтарем», думаю, усі прекрасно розуміють, яка зараз ситуація не лише у команді, а й в усьому світі через коронавірус. Сподіваюся, найближчим часом усі хлопці повернуться після захворювання на COVID-19, і у розпорядженні тренера буде більше гравців, які зможуть готуватися до наступних ігор.

За матеріалами ФК «Динамо» Київ