Володимир Шаран: «У грі з «Маріуполем» у нас буде вагомий козир – підтримка трибун»

У суботу, 25-го липня, відбудуться півфінальні матчі плей-оф за право зіграти у кваліфікації Ліги Європи УЄФА нового сезону-2020/2021. За останню путівку у єврокубки для українських клубів вестимуть боротьбу команди, що за підсумками чемпіонату Прем’єр-ліги сезону-2019/2020 посіли місця з п’ятого по восьме – ФК «Олександрія», головним тренером якого уже багато років працює випускник кафедри футболу Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Володимир Шаран (на фото внизу), «Колос» з Ковалівки, СК «Дніпро-1» та ФК «Маріуполь» відповідно.

Згідно з Регламентом, півфінальні пари міні-турніру сформовано наступним чином: п’ята команда турнірної таблиці УПЛ грає з восьмою, а шоста – з сьомою. Усі три протистояння плей-оф (два півфінали та фінал) складаються з одного матчу на полі команди, яка у чемпіонаті посіла більш високе місце.

У кожному з поєдинків плей-оф, коли 90 хвилин гри сильнішого не визначать, команди зіграють додатковий час – два тайми по 15 хвилин. Якщо ж рахунок буде нічийним і по їх завершенні, то команди пробиватимуть серію післяматчевих пенальті.

Зазначимо, що на матчі плей-оф УПЛ за Лігу Європи будуть допущені вболівальники – буде допускатися заповнюваність стадіонів на 25%. При цьому вболівальники будуть зобов’язані дотримуватися дистанції та інших заходів карантинного режиму, передбачених постановою Міністерства охорони здоров’я України. У разі успішного проведення цих матчів і нормалізації епідеміологічної ситуації в подальшому, допустиму заповнюваність можуть збільшити до 50%.

О 19:30 на полі КСК «Ніка» в Олександрії тамтешній однойменний клуб прийматиме ФК «Маріуполь». Суперників розсудить харків’янин Анатолій Абдула. З великою ймовірністю у майбутньому матчі, який у прямому ефірі транслюватиме телеканал «Футбол 1», вийдуть на поле 22-річний захисник господарів Роман Вантух та 31-річний опорний півзахисник гостей Валерій Федорчук – обоє вищу освіту здобули у стінах нашого Університету.

Нагадаємо, у чемпіонаті УПЛ-2019/2020 «Олександрія» і «Маріуполь» двічі зіграли між собою на першому етапі, обмінявшись домашніми перемогами. У першому колі приазовці виграли з рахунком 2:1. У переможців голи забили Руслан Фомін (77 хвилина, з пенальті) і Владислав Вакула (83), у гостей – Артем Сітало (90+5). Олександрійці реваншувалися у другому колі – 3:1 (Денис Безбородько, 55, Кирило Ковалець, 57, Віктор Корнієнко, 69, автогол – В’ячеслав Чурко, 71).

Напередодні коуч «Олександрії» Володимир Шаран у розмові з журналістам висловився про майбутнє протистояння з «Маріуполем» у поєдинку плей-оф: «І в нас, і в «Маріуполя» стоїть завдання пробитися до Ліги Європи. Тож це буде справжній кубковий бій, в якому не може бути компромісів. Після серії невдач ми добре зіграли в останніх іграх – нічиї із «Зорею», «Динамо» і «Шахтарем» та виграш у «Десни» на її полі. Тому з настроєм на гру у нас все гаразд. Минулої осені ми грали на груповому етапі Ліги Європи і дуже хочемо знову туди потрапити. Але для цього необхідно спочатку виграти плей-оф і перший крок до цього ми маємо зробити в грі проти «Маріуполя». Дуже задоволений тим, що на трибуни після тривалої перерви впустять уболівальників. Адже ми граємо вдома. Це дуже важливий матч, тож ми, і тренери, і гравці, задоволені, що дозволили пускати на гру 25% уболівальників. Для кожної команди, яка грає в домашніх умовах, це додаткова сила. Тим більше, ми знаємо, як вболівають в Олександрії. Тож у нас буде вагомий козир – підтримка рідних трибун».

В іншому півфіналі у суботу, 25-го липня, зіграють ковалівський «Колос» і СК «Дніпро-1». Матч відбудеться на стадіоні «Динамо» імені Валерія Лобановського. Початок зустрічі – о 17:00. Головним арбітром поєдинку призначено харків’янку Катерину Монзуль. На зустрічі працювати система VAR (рефері – киянин Євген Арановський). Пряма телетрансляція – на каналі «Футбол 2».

Нагадаємо, що в сезоні-2019/2020 «Колос» і «Дніпро-1» двічі зіграли між собою на першому етапі чемпіонату Прем’єр-ліги. У матчі першого кола дніпряни на своєму полі здобули вольову перемогу з мінімальним рахунком 2:1. У господарів голи забили Олександр Назаренко (59) та Ігор Когут (90+3), у гостей – Євгеній Морозко (18). А от у другому ковалівці взяли більш, ніж переконливий реванш – 4:0 (Арні Вільхамссон, 14, 52, Олег Ільїн, 57, Євгеній Смирний, 78).

Додамо, що фінал плей-оф, у якому зіграють переможці півфіналів, відбудеться у середу, 29-го липня.