Вольова звитяга футболістів ЛДУФК над конкурентом у Дрогобичі

Взявши гору на полі суперника з рахунком 6:2 у перший ігровий день футбольного турніру в рамках Універсіади Львівщини-2018 над Національним університетом «Львівська політехніка», команда Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського у другому турі продовжила свою переможну ходу, здобувши у гостях вольову звитягу над збірною Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка. Підопічні Олега Колобича по ходу гри двічі поступалися господарям поля – 0:1 і 1:2, але в підсумку зуміли «перекусити» хід розвитку подій у матчі на свою користь і перемогли з рахунком 3:2.

Поєдинок, що відбувся у Дрогобичі на полі стадіону місцевої ДЮСШ за сонячної погоди (+17°С), команда ЛДУФК провела у такому складі: Антон Задерейко, Любомир Степанчук, Олександр Медведєв, Роман Білий, Олександр Савошко, Іван Павлюх, Віталій-Дмитро Теплий (Дмитро Пентелейчук, 65), Орест Панчишин (Станіслав Демків, 86), Василь Руніч (Максим Гірний, 80), Юрій Іваночко (Максим Іванюк, 68), Володимир Гладкий (Максим Хімчак, 90).

Одразу скажемо, що перемога далася нашим хлопцям у непростому матчі. І справа не лише у звичній непоступливості гравців Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка – іншого підопічні Олега Колобича й не очікували. Довелося докладати чимало зусиль на те, аби адаптуватися до газону поля, яке, м’яко кажучи, було не найкращої якості і тим самим нівелювало рівень в першу чергу технічного вишколу гравців обох команд. «Інфізівці», звично для себе, зі стартовим свистком арбітра взяли гру під свій контроль і намагалися розігрувати комбінації. Однак грати в креативний футбол через стан поля було важко. Натомість гравці ДДПУ діяли у тактичному плані значно простіше – їхнє завдання було в першу чергу за рахунок щільної гри в захисті не дозволяти гостям особливо «розгулятися» в атаці, а перехопивши м’яча, завдяки довгим вертикальним передачам верхом, намагатися провести швидкі контратаки, головним чином через фланги.

І треба визнати, що подібний план господарів, принаймні в першому таймі, спрацював майже ідеально. Вже на 11-й хвилині, скориставшись обрізкою львів’ян в середині поля, дрогобичани підібрали круглого, миттєво перевели його на ліве крило своєї атаки і після флангового прострілу замкнули у дотик дальню стійку. Майже гол-близнюк забили господарі й на 30-й хвилині. Різниця була тільки в тому, що у другому для них гольовому епізоді передачу було виконано з правого флангу.

Втім, між голами команди ДДПУ один м’яч забили й футболісти ЛДУФК, коли на 18-й хвилині індивідуальними діями відзначився центрфорвард гостей Володимир Гладкий. Підібравши шкіряну сферу на половині поля суперника, нападник майстерно обіграв свого опікуна і технічно, оцінивши позицію голкіпера, скерував м’яча повз нього до сітки воріт. Гол Гладкого насправді вийшов дуже красивим, але на перепочинок наша команда пішла поступаючись у рахунку одним забити м’ячем – 1:2.

У другій 45-хвилинці хід розвитку подій у матчі істотних змін не зазнав. Гості продовжували шукати щастя поблизу володінь кіпера суперника, а господарі й надалі робили ставку на міць своєї оборони та швидкі контрвипади. Однак на відміну від першої половини зустрічі, у другій така тактика дрогобичанам дивідендів не принесла. Перебуваючи під пресингом одразу трьох нападників львів’ян, які одразу по перерві почали використовувати високий колективний відбір м’яча, один з оборонців команди ДДПУ на 62-й хвилині відкотив круглого своєму голкіперу, але той відверто перенервував, що призвело до рокового для команди господарів «ляпу»: кіпер не попав по круглому і той за мить перетнув лінію воріт – 2:2.

Зрівнявши удруге рахунок в матчі, гравці ЛДУФК продовжували нарощувати оберти і на 73-й хвилині змусили утретє капітулювати воротаря та оборону ДДПУ. Сталося це після того, як наш оборонець Олександр Медведєв, своєчасно підключившись до атаки по правому флангу, заробив право на штрафний удар. Виконувати стандарт з позиції правого інсайда взявся його партнер по лінії захисту Роман Білий. І пробив наш центрбек просто блискуче: немов рукою, з лівої перекинув шкіряну сферу через стінку упритул із ближньою стійкою. Як кажуть, такий удар не береться!

Опинившись вперше у матчі в ролі наздоганяючих, гравці дрогобицької команди побігли вперед чималими силами і необхідно віддати їм належне, вони робили усе, що могли, аби врятувати гру. Однак і наші хлопці наочно продемонстрували, що вони у футболі вміють не лише вести позиційний наступ, а й добре і надійно оборонятися та швидко переходити в контратаку. Тож коли говорити про заключний відтинок гри, то слід сказати, що футболісти ЛДУФК були значно ближчими до того, аби збільшити свою перевагу принаймні до рахунку 4:2, ніж гравці команди ДДПУ звести гру до мирної угоди.

Тож вітаємо нашу футбольну команду із заслуженою перемогою з рахунком 3:2 та додамо, що на початку наступного тижня, швидше за все у вівторок, 9-го жовтня, підопічні Олега Колобича на своєму рідному полі стадіону «СКІФ» у матчі третього туру прийматимуть команду Львівського Національного лісотехнічного університету України.