Завійський і Толочко зіграли за збірну України у першій грі на Універсіаді-2019

Студентська збірна України з футболу у п’ятницю, 5-го липня, провела свій стартовий поєдинок у рамках групового етапу ювілейної ХХХ Всесвітньої літньої Універсіади-2019, що триває на змагальних аренах кількох міст італійської області Кампанія, а центром студентського спортивного свята являється Неаполь. Підопічні Анатолія Бузніка з’ясовували стосунки з господарями турніру, студентською збірною Італії.

У стартовому складі української збірної на поле вийшли двоє представників кафедри футболу (завідувач – доцент Андрій Дулібський) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – студент четвертого курсу факультету фізичної культури і спорту Роман Толочко та випускник 2018 року Тарас Завійський.

Господарі, яких несамовито підтримували трибуни, з самого початку зустрічі мли територіальну перевагу, більше контролювали м’яч і зрештою на 38-й хвилині після влучного удару Меркаданте відкрили рахунок. А ще через п’ять хвилин Страда вдруге змусив нашого воротаря Вадима Солдатенка виймати м’яч із сітки. Та на цьому неприємності «синьо-жовтих» у першій половині зустрічі не закінчилися. Уже в компенсований арбітром до першого тайму ігровий час з поля за друге попередження було вилучено Артура Думанюка. У другому таймі рахунок не змінився, хоча наша команда грала у чисельній меншості.

Оскільки у стартовому турі збірна Італії взяла гору над ще одним учасником групи «B», командою Мексики також з рахунком 2:0, то тепер українців у неділю, 7-го липня (початок – о 19:00 за київським часом), в протистоянні з латиноамериканцями влаштує тільки перемога. Адже в разі нічиєї ми поступимося мексиканцям другим місцем через дисциплінарні штрафні показники – жовті та червоні картки, бо основні показники – кількість очок та різниця забитих і пропущених м’ячів – в обох команд будуть абсолютно однаковими.

Нагадаємо, що до наступного раунду – чвертьфінальної стадії плей-оф – з кожної з чотирьох груп виходять по дві кращі команди, які в матчах на вибування продовжать боротьбу за медалі ХХХ Всесвітньої літньої Універсіади-2019.

XXX ВСЕСВІТНЯ ЛІТНЯ УНІВЕРСІАДА-2019. ФУТБОЛ. ЧОЛОВІКИ. ГРУПОВИЙ ЕТАП

Матч 1-го туру. Група «В». 5 липня

Україна – Італія – 0:2 (0:2)

Голи: Меркаданте (38), Страда (43).

Україна: Солдатенко, Кушніренко (Чумак, 76), Лобов, Соколов, Юхимович, Думанюк, Завійський, Толочко (Дорошенко, 46), Костишин (Грисьо, 46, Понєдєльнік, 55), Радченко, Штогрин.

ТУРНІРНЕ СТАНОВИЩЕ КОМАНД ГРУПИ «В»