Завтра стартує Кубок Львова зі спортивної гімнастики пам’яті Віктора Чукаріна

Упродовж 16–17 травня у спеціалізованому гімнастичному залі Навчально-спортивної бази літніх видів спорту Міністерства оборони України у місті Львові (вулиця Княгині Ольги, 3а) відбудуться відкриті змагання зі спортивної гімнастики «Кубок міста Львова», присвячені пам’яті олімпійського чемпіона, уславленого випускника, а згодом і заслуженого тренера України та завідувача кафедри гімнастики Львівського державного університету фізичної культури, доцента Віктора Чукаріна.

До участі у змаганнях пам’яті видатного гімнаста зголосилися команди з Львівщини, Івано-Франківщини, Хмельниччини, Одещини, Кропивницького, Києва, а також гості із зарубіжжя. Турнір відбудеться за підтримки відділення Національного олімпійського комітету України у Львівській області.

ПРОГРАМА  ЗМАГАНЬ «КУБОК  ЛЬВОВА» ПАМ’ЯТІ  ВІКТОРА  ЧУКАРІНА

16 травня (середа)

• 09:30 – змагання у багатоборстві серед юнаків (перша зміна)

• 11:30 – змагання у багатоборстві серед юнаків (друга зміна)

• 14:30 – урочиста церемонія відкриття змагань

• 15:30 – змагання у багатоборстві серед дівчат (перша зміна)

• 17:00 – змагання у багатоборстві серед дівчат (друга зміна)

17 травня (четвер)

• 09:30 – фінальні змагання на окремих снарядах серед юнаків

• 12:00 – фінальні змагання на окремих снарядах серед дівчат

• 14:00 – урочисте закриття змагань, нагородження переможців і призерів змагань

ДОВІДКА

Чукарін Віктор Іванович (9 листопада 1921, с. Красноармійське, Донецька обл., Українська РСР – †25 серпня 1984, м. Львів) – видатний український гімнаст, заслужений майстер спорту СРСР, заслужений тренер УРСР (1972), доцент (1963), завідувач кафедри гімнастики Львівського державного інституту фізичної культури (з 1971). Абсолютний чемпіон Олімпійських ігор (1952, 1956), світу (1954), СРСР (1949–1951, 1953, 1955); чемпіон Олімпійських ігор (чотири рази в 1952, три рази в 1956, всього 11 олімпійських нагород), світу (1954), СРСР (13 разів в 1948–1956) в окремих видах.

Віктор Чукарін починав заняття гімнастикою у дворі на перекладині, потім у шкільній секції. У шкільні роки сім’я пережила трагедію: батько Віктора Чукаріна був репресований у 1937 році. Після закінчення школи юнак вступив спочатку до Маріупольського металургійного технікуму, потім до Київського технікуму фізичної культури. У 1940 році в Харкові Чукарін отримує звання «Майстер спорту СРСР».

На початку Другої світової війни пішов на фронт добровольцем. Воював в артилерійській частині. Потрапивши у полон біля Полтави, пройшов через 17 концентраційних таборів, у тому числі Бухенвальд.

Після війни навчався і працював у Львівському державному інституті фізичної культури (нині – університеті), створив власну школу гімнастики.

Помер 25 серпня 1984 року у Львові. Похований на Личаківському кладовищі (поле № 4). На могилі Віктора Івановича встановлено бронзовий пам’ятник авторства львівського скульптора Якова Чайки.