Збірна Львівщини на полі стадіону «СКІФ» обіграла команду Азербайджану (Фото)

У вівторок, 2-го жовтня, у Львові стартував один з восьми групових турнірів відбірного етапу Кубка Регіонів УЄФА-18/19 – головного змагання для кращих аматорських футбольних команд Старого Світу, який вперше відбувся ще в далекому 1966 році. Нагадаємо, Україну на цьому континентальному форумі, як чинний переможець Кубка регіонів ФФУ, в поточному розіграші представляє збірна Львівщини, в складі якої грає група студентів та випускників Львівського державного університету фізичної культури, а тренує команду Віталій Пономарьов, який так само, як і його помічники Іван Шуга та Роман Марич, вищу освіту також здобували у стінах нашого вишу. За результатами жеребкування, путівку на вирішальну стадію Кубка Регіонів УЄФА-18/19 галичани виборюють у групі 6, матчі якої приймають львівський стадіон «СКІФ» ЛДУФК та арена імені Богдана Маркевича у Винниках. Зазначимо, що збірна Львівщини усі три свої поєдинки гратиме на стадіоні «СКІФ». Наразі один з них, проти азербайджанської команди «Угур», львів’яни уже зіграли.

Збірна Львівщини – «Угур» (Азербайджан) – 4:0 (1:0)

2 жовтня. Початок – 15:00. Львів. Стадіон «СКІФ».
Похмуро. +17°С

ЗБІРНА ЛЬВІВЩИНИ: Бурмас, Михальчук, Танечник, Шандра, Бойко, Цюпка (Фостаковський, 79), Дзюрах, Кіт-Копиляк (Сенишин, 58), Теміров (Леськів, 72), Юськевич, Майовецький.

«УГУР»: Байдаміров, Баїмов, Мехдієв (Салам-заде, 46), Тагієв (Пашаєв, 75), Ахмадов, Рахімов, Хасан-заде, Агхаєв, Халілі, Мустафа-заде (Ахмадов, 46).

Голи: Кіт-Копиляк (17); Цюпка (75); Михальчук (84); Фостаковський (89).

Перед стартовим свистком із вітальним словом з нагоди старту єврокубкової осені у Львові до команд та вболівальників на трибунах звернулися голова Федерації футболу Львівської області Олександр Шевченко, начальник управління фізичної культури та спорту Львівської обласної державної адміністрації Роман Хім’як і начальник управління молоді та спорту Львівської міської ради Антон Нікулін.

Наші хлопці на правах господарів одразу побігли шукати щастя біля чужих воріт і уже на 2-й хвилині гравець ФК «Мостиська» Михайло Кіт-Копиляк пробив у рамку, але в руки голкіперові. Невдовзі він після пасу Артура Темірова забив ногою в падінні, вивівши збірну Львівщини вперед – 1:0.

Українці повністю перегравали азербайджанців і мали безліч моментів, аби ще до перерви вести з великим рахунком, але підводила реалізація. Львівські гравці заробили чимало штрафних ударів, однак їх блокували азербайджанці. У другому таймі гра львівської команди ще більше пожвавішала. Ударними вийшли заключні 15 хвилин матчу, коли футболісти збірної Львівщини завдяки підтримці рідних трибун настріляли гостям із Закавказзя аж три голи.

На 75-ій хвилині Назар Цюпка після передачі дебютанта збірної, футболіста ременівської «Думни» Назара Сенишина, котрий вдало вийшов на заміну, пірнув рибкою у карному майданчику суперників і головою переправив шкіряного у ворота – 2:0.

Третій гол у ворота «Угура» влучним ударом зі штрафного на свій рахунок записав Ростислав Михальчук. Як і у київському фіналі Кубка регіонів ФФУ, останнє слово було за джокером команди Віталія Пономарьова, гравцем новояворівського «Гірника» Богданом Фостаковським, який із лінії карного майданчика розрядив гармату потужним ударом у кут воріт – 4:0.

Головний тренер збірної Львівщини Віталій Пономарьов у післяматчевому інтерв’ю сказав: «У першому таймі мої підопічні не реалізували з півдюжини гольових моментів і обмежилися лише одним взяттям воріт. Це можна пояснити їхнім надмірним хвилюванням, адже для них це перший турнір такого рангу. У перерві попросив хлопців заспокоїтися і взяти на озброєння швидкісні флангові атаки. Вони на відмінно виконали установку й довели справу до розгрому. Хочу також подякувати за підтримку численним уболівальникам, які були нашим справжнім 12-м гравцем».

В іншому матчі нашої групи іспанська команда «Кастилія і Леон» у Винниках на стадіоні імені Богдана Маркевича здолала непоступливих фінів з «Каарінан Поят» із мінімальним рахунком рахунком 2:1. Саме з фінським колективом наші хлопці поміряються силами у своєму наступному матчі на полі стадіону «СКІФ» у п’ятницю, 5-го жовтня. Початок зустрічі – 15:00.

Нагадаємо, путівку до фінальної стадії Кубка Регіонів УЄФА-18/19 отримає лише переможець кожної з восьми відбірних груп.

ФУТБОЛ. КУБОК РЕГІОНІВ УЄФА-18/19

Відбірний етап. Група 6

2 – 8 вересня 2018 року. Львів

РЕЗУЛЬТАТИ ЗІГРАНИХ МАТЧІВ