Змагання з художньої гімнастики розпочали ХIV літню Універсіаду України

У місті Кропивницький, на базі факультету фізичного виховання Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка завершилися змагання ХIV літньої Всеукраїнської Універсіади-2019 з художньої гімнастики. У турнірі чарівних грацій, що тривав упродовж чотирьох днів, з 2-го по 5-е квітня, взяли участь команди дев’яти закладів вищої освіти з семи регіонів України: Дніпропетровської, Кіровоградської, Львівської, Харківської, Чернівецької, Чернігівської областей та міста Києва.

Львівщину на змагання представляла команда Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, зокрема студентки факультету фізичної культури і спорту Братікова Дарія і Макар Соломія (другий курс), Гойда Софія, Данилишин Анастасія, Іванів Вікторія, Ковалик Софія, Черненко Марта (перший курс) та студентка першого курсу факультету педагогічної освіти Пилипенко Вікторія. Очолили нашу делегацію старший викладач кафедри гімнастики, суддя міжнародної категорії Руда Ірина Євгенівна та голова федерації художньої гімнастики Львівської області, суддя міжнародної категорії Іванів Ірина Ярославівна.

Програма Всеукраїнської Універсіади-2019 передбачала особисту першість у багатоборстві та в окремих видах (м’яч, обруч, стрічка, булави); командну першість у багатоборстві та у фіналах і загальнокомандний залік. Останній визначався за сумою балів особистої першості у багатоборстві, групових вправах та результатів фінальних змагань.

Якщо в особистих першостях нашим дівчатам не вистарчило кількох балів для завоювання призових місць, то під час змагань у групових вправах студентки ЛДУФК неодноразово були поза конкуренцією. Золоті медалі львів’янки вибороли у багатоборстві в групових вправах (у вправі з п’ятьма м’ячами і вправі з трьома обручами і двома парами булав), а також у фінальному виступі з п’ятьма м’ячами. На жаль, за крок до медального п’єдесталу студентки Львівської області завершили змагання командної першості у багатоборстві. Найбільший очковий доробок в скарбничку команди принесли Макар Соломія та Іванів Вікторія, які змагалися в усіх видах програми.

У підсумку команда Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського набрала 537 очок і посіла перше місце серед закладів вищої освіти першої категорії, випередивши команди Придніпровської державної академії фізичної культури і спорту (448,7 очок), Харківської державної академії фізичної культури (265,8 очок) і Національного університету фізичного виховання і спорту України (98,5 очок).

У рейтингу серед усіх дев’яти закладів вищої освіти студентки ЛДУФК посіли друге місце, пропустивши вперед господарів змагань – команду ЦДПУ імені Володимира Винниченка, яка набрала 615 очок. Львівська область посіла четверте місце після Харківської (663 очки), Кіровоградської (615 очок) і Дніпропетровської (602,5 очок) областей.

Керівництво Університету та спортивного клубу ЛДУФК «СКІФ» висловлює подяку особистим тренерам студенток (Руда Ірина Євгенівна, Іванів Ірина Ярославівна, Сороковська Катерина Петрівна, Кравченко Ольга Олегівна, Івах Галина Дмитрівна) за якісну підготовку спортсменок до змагань, а також працівникам кафедри гімнастики університету (завідувач – доцент Бубела Олег Юліанович, відповідальна за навчальну роботу – старший викладач Сениця Аліна Іванівна, відповідальний за спортивну роботу – старший викладач Сениця Михайло Михайлович) за належну організацію підготовки та виїзду команди для участі у змаганнях ХIV літньої Всеукраїнської Універсіади-2019 з художньої гімнастики.

Володимир Левків,
відповідальний за спортивну роботу ЛДУФК