Андрій Проценко – третій на Діамантовій лізі в Нью-Йорку

В ніч з суботи на неділю у США відбувся турнір Adidas Grand Prix-2014, який пройшов у рамках шостого етапу Королівської легкоатлетичної серії – Діамантова ліга-2014. У центрі уваги шанувальників спорту в першу чергу були змагання в секторі для стрибків у висоту. За перший приз в стрибків у висоту боролися і два представники України – чинний чемпіон світу Богдан Бондаренко та студент Львівського державного університету фізичної культури Андрій Проценко, який з кожним стартом все гучніше заявляє про себе, як про спортсмена насправді світового рівня. От і в Нью-Йорку він виступив дуже добре. Та про все за порядком.

Королівська легкоатлетична серія – Діамантова ліга – востаннє залишила межі Європи. Шостий етап пройшов на Icahn Stadium в Нью-Йорку. Цікаво, що ця арена знаходиться на острові Ренделл, названому на честь фермера Джонатана Ренделла, який господарював тут в ХVIII столітті. Нащадки Ренделла в 1837 році продали острів муніципалітету Нью-Йорка за $ 60 тис. – за курсом 2012 це $ 1 300 000. За американськими мірками нинішнього дня це  зовсім дешево. Свого часу тут були казарми, карантинна зона для хворих віспою, нетрі для бідняків. А в 30-их  роках минулого століття острів змінив «спеціалізацію» – побудували тенісний центр і стадіон, на якому було встановлено два світових рекорди з легкої атлетики.

Зазначимо, що турнір Adidas Grand Prix, на відміну від Bislett Games в Осло, наприклад, до старих і елітних не належить – принаймні, в Золотій лізі він ніколи не був, але увійшов в Діамантову. Однак в Америці зірок легкої атлетики цінують – і  морально, і фінансово, тому статус у нью-йоркського етапу досить високий

А тепер про підсумки змагань у секторі для стрибків у висоту серед чоловіків, де українські вболівальники небезпідставно розраховували на високі місця своїх співвітчизників. Одразу скажемо, що їхні сподівання і Богдан Бондаренко, і Андрій Проценко виправдали, як то кажуть, на сто відсотків. Хоча зробити це було ой як не просто. Адже серд суперників були такі зіркові стрибуни, як призери ХХХ Олімпійських ігор у Лондоні-2012 американець Ерік Кінард та Мутаз Есса Баршим з Катару. Між іншим, катарець є зимовим чемпіоном світу-2014, а зовсім недавно, 5 червня, в Римі поліпшив рекорд Азії, взявши 2 м 41 см.

Першим не витримав напруження Ерік Кінард, який зупинився на висоті 2 м 32 см, а от наступну висоту, на рівні 2 м 35 см йому підкорити так і не  вдалося. У підсумку господар Adidas Grand Prix залився за межами подіуму, зайнявши четверте місце.

Натомість зумів подолати планку на цій висоті Андрій Проценко. Зробив це студент ЛДУФК, щоправда, з третьої спроби, зате дуже впевнено. Відзначимо, що 2 м 35 см – це новий особистий рекорд Проценка, з чим ми його й вітаємо! Попереднє досягнення Андрія було на рівні 2 м 33 см. Тож однозначно третє місце в Нью-Йорку – справжнє досягнення для бронзового призера зимового чемпіонату світу-2014.

Ну а справжнім героєм турніру став Богдан Бондаренко, який підкорив висоту 2 м 42 см, що стало новим рекордом України, а також повторенням рекорду Європи!

Відзначимо, що в битві з катарцям Мутазом Есса Баршимом українець спробував встановити світовий рекорд, проте підкорити позначку в 2 м 46 м Богданові, як і Баршиму, так і не вдалося.

Витративши меншу кількість спроб на одній з попередніх висот, ніж Баршим, Богдан Бондаренко здобув перемогу на етапі Діамантової ліги в Нью-Йорку, зрівнявшись з катарцем в загальному заліку.


http://zik.ua

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ