Випускниця ЛДУФК утримує лідерство

Випускниця Львівського державного університету фізичної культури стриянка Анна Музичук здобула чергову перемогу у партії 5-го туру фіналу чемпіонату України з шахів і таким чином зберегла лідерство у турнірі жінок.

Зазначимо, що Анна Музичук проти кримчанки Марії Танцюри грала чорними, йдеться у пресс-релізі Федерації шахів України, але це не завадило рейтинг-лідеру турніру впевнено перемогти суперницю усього за 29 ходів. Досвідчена одеситка Наталія Жукова, як раніше деякі інші учасниці, отримала «плюс 1» від Ушеніної, котра, нагадаємо, вибула з чемпіонату після першого туру без пояснення причин та офіційних заяв.

Відтак, після п’яти зіграних партій на чолі турнірної таблиці перебувають Анна Музичук і досвідчена одеситка Наталія Жукова. На півочка від них відстають студентка ЛДУФК, молодша сестра Анни Марія Музичук і Юлія Осьмак. Якщо юна киянка може бути задоволеною мировою чорними фігурами у зустрічі з Долухановою, то Музичук-молодша втратила гарні шанси на перемогу у партії з Гапоненко. Марія не використала переваги зайвого пішака і, як кажуть, відверто «недобрала свого».

5-й тур: Гапоненко – М.Музичук – нічия (68), Калініна – Тарлєва – 1:0 (49), Танцюра – А.Музичук – 0:1 (29), Долуханова – Осьмак – нічия (43), Ушеніна – Жукова – -:+

Турнірне становище після 5-го туру: Анна Музичук (Львів, 2545), Наталія Жукова (Одеса, 2470) – по 4; Марія Музичук (Львів, 2529), Юлія Осьмак (Київ, 2246) – по 3,5; Євгенія Долуханова (Харків, 2284), Інна Гапоненко (Херсон, 2381), Ольга Калініна (Тернопіль, 2259) – по 2,5; Віра Тарлєва (Харків, 2127) – 1,5; Марія Танцюра (Сімферополь, 2302) – 1, Анна Ушеніна (Харків, 2494) – 0.

У 6-му турі (19 листопада) зустрічаються: А.Музичук – Долуханова, М.Музичук –Калініна, Жукова – Осьмак, Тарлєва – Танцюра, Ушеніна – Гапоненко.

У турнірі чоловіків найбільша увага у сьомому турі була прикута до партії гравців національної збірної команди України – Руслан Пономарьов проти випускника львівського тоді ще інституту фізичної культури Василя Іванчука. У них давні рахунки на особистому фронті – ще з часів фінального матчу чемпіонату світу-2002, коли сенсаційно переміг 17-річний Руслан і став першим в історії нашої країни шаховим королем. І нинішня партія давніх знайомих уже за традицією стала бойовою. Гросмейстери розіграли гострий варіант сиціліанського захисту, рокірували в різні боки й одразу пішли на штурм королівських фортець. У цих обопільних атаках точніше й винахідливіше діяв Іванчук, котрий міг отримати солідну перевагу. Однак у цейтноті львів’янин помилився і киянин швиденько «втік» на нічию.

Втратив гарні шанси на перемогу й Коробов, який грав з Криворучком. Харків’янин сильно провів першу половину поєдинку, однак у ендпшілі грав аж занадто академічно, згаяв час – і суперник точними ходами вирівняв ситуацію.

А ось у партії Арещенко – Ельянов обидва суперники могли записати до свого активу ціле очко, однак задовольнилися «половинками». Спочатку білі виграли пішака, але у цейтноті прорахувалися й отримали безнадійну позицію. Однак чорні відповіли взаємністю – перемудрили й випустили стовідсоткові шанси на перемогу.

Заминкою конкурентів скористалися Кузубов і Моісеєнко, котрі впевнено переграли Зубова і Зубарєва відповідно. (Особливої уваги заслуговує партія Юрія, в якій він грав, як по нотам, – за кращими класичними зразками.) Відтак, обидва переможці посідають тепер 1 та 2 місця (щоправда, Моісеєнко лише за додатковим показником, бо стільки ж очок, як і він, має Ельянов).

7-й тур: Пономарьов – Іванчук – нічия (32 ходи), Коробов – Криворучко – нічия (79), Арещенко – Ельянов – нічия (46), Кузубов – Зубов – 1:0 (47), Богданович – Ковчан – 0:1 (31), Зубарєв – Моісеєнко – 0:1 (38).

Турнірне становище після 7-го туру: Юрій Кузубов (Краматорськ, 2661) – 5; Олександр Моісеєнко (Харків, 2701), Павло Ельянов (Харків, 2719) – 4,5; Антон Коробов (Харків, 2680), Руслан Пономарьов (Київ, 2711) – по 4; Олександр Арещенко (Львів, 2655), Юрій Криворучко (Львів, 2706) – по 3,5; Василь Іванчук (Львов, 2726), Олександр Ковчан (Харків, 2585) і Олександр Зубов (Миколаїв, 2588) – по 3; Станіслав Богданович (Одеса, 2590) – 2,5; Олександр Зубарєв (Запоріжжя, 2588) – 1,5.

У 8-му турі (19 листопада) зустрічаються: Моісеєнко – Криворучко, Ельянов – Коробов, Зубов – Арещенко, Ковчан – Кузубов, Іванчук – Богданович, Зубарєв – Пономарьов.

Роман Цюняк