Церемонія закриття олімпійського тижня

Ось і добіг кінця « VІ Олімпійський тиждень ЛДУФК - 2014». 26 вересня в актовій залі університету відбулася урочиста церемонія закриття цього свята. Цьогорічний Олімпійський тиждень був присвячений 120-річчю заснування МОК та 20-й річниці першого виступу національної збірної команди України на XVII зимових Олімпійських іграх у Ліллехаммері.

Проте «Закриттю» передувала ще одна подія – Урочисте відкриття навчально-виставкової експозиції «Спорт і місто», яке організувала кафедра олімпійської освіти спільно з Центром міської історії Центрально-Східної Європи. Все дійство відбувалося у 310 аудиторії.

Зібралося чимало охочих відвідати виставку. Серед присутніх був ректор університету Євген Никодимович Приступа, професорсько-викладацький склад, гості та студенти. Це єдина виставка, яка отримала своє продовження, друге життя, – говорить директор центру міської історії Центрально-Східної Європи, голова представництва Фундації в Україні, доктор філософії (Ph.D) зі спеціальності соціологія Софія Дяк.

Ця виставка буде використовуватися на трьох рівнях, – розповідає відповідальний за виховну роботу, завідувач кафедри олімпійської освіти Ярослав Тимчак. – А саме: на кафедральному, університетському та міському. Тобто, її зможуть відвідувати не тільки викладачі та студенти університету, а й учні шкіл та всі бажаючі, які цікавляться спортом.

Відкриття проходило у вільному форматі, всі охочі мали можливість переглянути експозицію і навіть послухати деякі уривки з історії українського спорту, завдяки новітньому мультимедійному забезпеченню.

Протягом «Олімпійського тижня» було проведено чимало інформаційно-пізнавальних лекторіїв, та прочитано багато доповідей на олімпійську тематику. Наш вже «VI Олімпійський тиждень» завершується – звернувся до всіх присутніх на урочистій церемонії закриття голова організаційного комітету, відповідальний за виховну роботу університету, завідувач кафедри олімпійської освіти, доцент Ярослав Тимчак, – і на завершення я всім вам хочу побажати того, чого бажає олімпійське гасло «CITIUS, ALTIUS, FORTIUS» у всіх ваших починаннях, як в інтелектуальних так і в тілесному вдосконаленні.

Під час урочистого закриття було нагороджено переможців відкритої студентської олімпійської вікторини «Знавець олімпійського спорту». Отож, першими в інтелектуальних змаганнях, переможцями вікторини стали учасники команди «Калокагати», студенти: Юлія Савонік, Олена Шеремет, Ігор Хацко, Марія Горак.

На сцені виступили учасники «Театру спорту», представниці олімпійського виду спорту – художньої гімнастики, юні акробатки та кандидати і майстри спорту зі спортивної акробатики, переможці та призери Всеукраїнських і міжнародних змагань. Вони вже вкотре продемонстрували глядачам свою талановитість та підготовку. На закінчення свята було представлено презентацію «Підсумки VI Олімпійського тижня».

Свято закінчилося. І всім нам не залишається нічого іншого, окрім того, як чекати з нетерпінням наступного року, в якому ще один тиждень стане «ОЛІМПІЙСЬКИМ».

Марія Савич - Станішевська,
культурно-мистецький відділ