Двадцять третя всеукраїнська наукова геральдична конференція

10–11 жовтня цього року у Львові відбулася Двадцять третя наукова геральдична конференція. Участь у заході взяли науковці зі Львова, Києва, Миколаєва, Херсона, Вінниці, Тернополя, Рівного, Дрогобича, Коломиї, Боярки, Ніжина, Здолбунова, Білої Церкви, Умані. Всього було заявлено 46 доповідей. Однак, через складну політичну ситуацію в країні, не змогли приїхати дослідники з Севастополя, Сніжного та Слов’янська. Конференцію організували і провели Українське геральдичне товариство, Комісія спеціальних (допоміжних) дисциплін Наукового товариства імені Шевченка та Львівське відділення Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України.

На геральдичній конференції обговорили актуальні питання зі спеціальних історичних дисциплін: геральдики, вексилології, емблематики, сфрагістики, фалеристики, філокартії, філателії, генеалогії. Учасники ознайомилися з новою літературою з цієї тематики, зокрема з 64 числом Вісника Українського геральдичного товариства «Знак».

У секції №2 виступив доцент кафедри олімпійської освіти, кандидат історичних наук Андрій Сова. Його доповідь, присвячена 90-річчю від заснування Карпатського Лещетарського Клубу, на тему: «Символіка Карпатського Лещетарського Клубу (1924–1939)» розкрила одну з недосліджених сторінок історії західноукраїнського спортивно-гімнастичного руху. Андрій Сова на основі неопублікованих документів Державного архіву Львівської області, Центрального державного історичного архіву України у Львові, міжвоєнної періодики та спогадів висвітлив символіку КЛК: емблему, печатки, відзнаки, нагороди, гімн.

Хронологічні межі дослідження охопили 1924–1939 рр. Нижня межа – це заснування КЛК, верхня – початок Другої світової війни. КЛК, члени якого пропагували лещетарський спорт (лижний), на його думку, посідав вагоме місце у структурі спортивного руху Західної України. З 1924 по 1939 рр. активними членами організації були Степан Гайдучок, Роман Говикович, Орест Клюфас, Іван Мриц, Юліан Мудрак, Андрій Палій, Володимир Паньків, Лев Шепарович та ін. У 1925 р. першим почесним членом КЛК іменовано видатного діяча західноукраїнського спортивно-гімнастичного руху професора Івана Боберського.