ІІІ польсько-український академічний чемпіонат

З 7 по 11 жовтня 2014 року у місті Катовіце (Польща) відбувся традиційний міжнародний шаховий матч між командами польських та українських вишів, організований студентською спортивною організацією – Akademicki Związek Sportowy (AZS), який відбувається уже третій рік поспіль.

У змаганнях взяли участь чотири команди з України (Львівського державного університету фізичної культури, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Тернопільського національного економічного університету, Одеського національного медичного університету) та чотири команди із Польщі (Варшавського університету, Економічного університету в Катовіцах, Сілезького політехнічного університету в Глівіцах і збірної команди «Молодь Польщі»).

Загалом у турнірі змагалися 50 спортсменів. Кожна команда складалася з шести учасників, з яких четверо  чоловіків та дві жінки. Львівський державний університет фізичної культури представляли Петро Голубка, Роман Давимука, Тарас Панчишин, Марко Дубенський, Єлизавета Соловйова та Софія Голубка. Тренер команди – викладач кафедр стрільби та технічних видів спорту і олімпійської освіти Антон Литвинець.

Команда львівського спортивного вишу повернулася додому із двома нагородами, здобутими у командних та індивідуальних змаганнях. За підсумками чемпіонату перше місце в індивідуальному заліку серед чоловіків посів студент І-го курсу факультету спорту, міжнародний майстер з шахів Петро Голубка.

Згідно регламенту турніру переможці визначалися в кожній з країн окремо. У командному заліку команда ЛДУФК здобула 2-ге місце, поступившись лише Тернопільському національному економічному університету. Третє місце виборов Київський національний університет імені Тараса Шевченка, 4-е місце – Одеський національний медичний університет.

Серед польських команд І місце здобув Варшавський університет, ІІ місце – Економічний університет (Катовіце), ІІІ місце – Сілезький політехнічний університет (Глівіце) та ІV місце – «Молодь Польщі».
До речі, як зазначив арбітр ФІДЕ Олександр Прохоров, IV українсько-польська першість з шахів серед студентів відбудеться в Тернополі 2015 року.

Іванна Литвинець