Яна Шемякіна – бронзова призерка чемпіонату світу

Вчора, 20 липня, на чемпіонаті світу з фехтування, що триває у столиці Татарстану Казані (Росія), було розіграно два останні комплекти нагород в особистих змаганнях. Стосунки виясняли майстри шпаги як в чоловічому, так і в жіночому турнірах. У підсумку олімпійська чемпіонка Лондона-2014, аспірантка Львівського державного університету фізичної культури Яна Шемякіна зійшла на «бронзову» сходинку п’єдесталу пошани.

Як пише офіційний сайт Федерації фехтування України, заключний день особистих змагань чемпіонату світу з фехтування 2014 року ознаменувався для України ще однією нагородою. До золотої медалі шаблістки Ольги Харлан приєдналася бронза, яку в скарбничку України поклала олімпійська чемпіонка Лондона-2012 шпажистка Яна Шемякіна.

В 1/32 фіналу Яна обіграла мексиканку Алежандру Теран (15:8), далі вибила з боротьби свою подругу по команді Олену Кривицьку (14:13), після здобула перемогу над японкою Аякою Шимоукавою (6:4), а чвертьфіналі виграла у  спортсменки з Гонконгу Ман Вай Конг (9:8).

У півфіналі суперницею Яни стала італійка Росселла Фьямінго, добре знайома українським любителям фехтування за київськими етапами Кубка світу серед юніорів «Золоті ворота» 2008 і 2009 років, на яких італійка завоювала спочатку бронзову, а потім вже і золоту нагороди. Втім, з часів «Золотих воріт» Росселла вже неабияк набила руку і в дорослому фехтуванні і напередодні чемпіонату світу в Казані займала дев’яту позицію у світовій класифікації.

До рахунку 4:4 суперниці йшли укол в укол (на фото), але далі перевагу захопила італійка і до середини третього трихвилинного раунду вже відірвалася від Яни на три уколи – 9:6. Проте перевага Фьямінго тривала недовго і за хвилину до закінчення третьої трихвилинки Яна зрівняла рахунок – 10:10. Далі Росселли вдалося нанести 2 уколу 12:10, а Яні буквально на останніх секундах основного часу зрівняти рахунок – 12:12.

Згідно з правилами у шпажному фехтуванні, у разі, коли рахунок рівний, а основний час закінчився, між суперниками випадковим чином розігрують пріоритет і додають хвилину додаткового часу. У разі, якщо за додаткову хвилину ніхто з суперників не завдає уколу, то виграє той, на чиєму боці пріоритет. Цього разу пріоритет був на боці Шемякіної, однак Росселі на 20-й секунді додаткового часу вдалося таки завдати заповітний укол і вийти таким чином у фінал, де вона поступалася упродовж більше, ніж двох третин дуелі, але все ж перемогла чемпіонку Пекіну-2008 та срібну призерку Лондона-2012 німкеню Брітту Хайдеманн і завоювати титул чемпіонки світу-2014.

Зазначимо, що вихованка заслуженого тренера України Андрія Орліковського, маючи у своїй колекції нагород олімпійське «золото», вперше виборола нагороду чемпіонату світу.