Лідер українських шахісток Ганна Музичук: "Зараз я граю за свою рідну країну"

Для випускниці кафедри шахів Львівського державного університету фізичної культури Ганни Музичук 41-ша Всесвітня шахова Олімпіада, що кілька днів тому фінішувала в норвезькому місті Тромсе, була особливою, адже вона вперше грала за збірну України, та ще й на першій дошці. Лідер української команди, що завоювала бронзові медалі в Тромсе, поспілкувалася з журналістами.

«Це були перші змагання, на яких я грала за збірну України. Мене відмінно зустріли. У нас дружна команда, і, незважаючи ні на що, у всіх був позитивний настрій. Ми старалися зіграти якомога краще. Вважаю, що ця бронзова медаль – досить великий успіх.

Дуже велика відповідальність бути лідером команди і грати на першій дошці. В принципі, вважаю, що зіграла непогано, хоча могла і краще. А так, усі дівчата відіграли стабільно.

В останньому турі я грала з чемпіонкою світу Хоу Йіфань, і від цієї партії багато чого залежало в протистоянні з Китаєм. Партія була дуже важкою, хоч я і грала білими. Не все склалося так, як я хотіла. Спочатку я отримала деяку перевагу, але потім гра вирівнялася, і вже важко було грати на перемогу.

У матчі з Росією я грала з Катериною Лагно, але я б не хотіла робити особливий акцент саме на цій партії. А матч цей був дуже важливим і відповідальним, для нас він вирішував долю медалей. Дуже рада, що Наталці Жуковій вдалося перемогти. Ми стали єдиною командою, яка перемогла олімпійських чемпіонок!

На жаль, на початку Олімпіади ми програли об’єктивно більш слабкій збірній Сербії, через що випустили вперед команду Росії, яку потім вже всім важко було наздогнати. Але хто ж нам винен? У спорті не завжди перемагає найсильніший. В тому матчі чомусь все вийшло з-під нашого контролю. Але зате потім ми виграли п’ять зустрічей поспіль.

З дівчатками зі Словенії я, звичайно ж, спілкувалася під час Олімпіади. Але вони давно знали, що я збираюся повернутися в Україну, так що не думаю, що хтось із них на мене в образі. Звичайно, ця збірна з моїм відходом стала слабкішою, але що поробиш, – так склалися обставини, що зараз я граю за свою рідну країну.

Зараз трохи відпочину, і буду у вересні грати в чемпіонаті Європи серед клубних команд».