Марія Музичук – за крок від п’єдесталу

Студентка Львівського державного університету фізичної культури стриянка Марія Музичук після нічиєї з росіянкою Валєнтіною Гуніною фінішувала четвертою на чемпіонаті Європи у болгарському Пловдіві.

Відтак, Гуніна з 9 очками із 11 можливих стала чемпіонкою Європи. Срібним призером стала інша росіянка Татьяна Косінцева, котра в заключному турі перемогла українку Наталію Жукову, після чого набрала 8,5 очок. Наша Марія Музичук за 11 турів набрала 8 очок, як і грузинка Мелія Саломе. Але за додатковими показниками третім призером Євро-2014 стала шахістка з Грузії.

Зазначимо, що за рейтингом усіх учасників Євро-2014 Марія Музичук мала другий показник (2521) після грузинки Нани Дзагнідзе (2541), котра в підсумку фінішувала із шостим результатом (7,5 очок).

Шахи. Жінки. Чемпіонат Європи-2014 (Пловдів, Болгарія, 5 – 17 липня)
10-й тур: Наталія Жукова (Україна) – Мелія Саломе (Грузія) – 0,5:0,5; Марія Музичук (Україна) – Каріна Щепковська-Хоровська (Польща) – 1:0; Хоанг Тхань Чанг (Угорщина) – Інна Гапоненко (Україна) – 1:0

11-й тур: Марія Музичук (Україна) – Валєнтіна Гуніна (Росія) – 0,5:0,5; Татьяна Косінцева (Росія) – Наталія Жукова (Україна) – 1:0; Інна Гапоненко (Україна) – Діна Бєлєнькая (Росія) – 1:0

Підсумкове турнірне становище: Валєнтіна Гуніна (Росія) – 9 очок; Татьяна Косінцева (Росія) – 8,5; Мелія Саломе (Грузія) – 8; Марія Музичук (Україна) – 8; Наталія Жукова (Україна) – 7,5; ...26. Інна Гапоненко (Україна) – 6.5.

Роман ЦЮНЯК