14 листопада у сесійній залі Львівської обласної ради (вул. В. Винниченка, 16) відбулася Міжнародна наукова конференція «Проблеми дослідження українського визвольного руху середини ХХ століття». Участь у ній взяли науковці з України, Литви та Білорусі зокрема зі Львова, Дрогобича, Житомира, Жовтих Вод, Івано-Франківська, Києва, Кривого Рогу, Луцька, Маріуполя, Мінська, Одеси, Острога, Полтави, Рівного, Тернополя, Черкас тощо. Всього було заявлено 61 доповідь. Організували конференцію Львівська обласна рада, Львівська обласна державна адміністрація, Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, Український інститут національної пам’яті, Львівський національний університет ім. І. Франка, КП ЛОР «Доля», Центр незалежних історичних студій.

У секції 2 “Героїзація як елемент національної пам’яті: історія і сучасність” із доповіддю на тему: «Постать генерала Української Повстанської Армії Дмитра Грицая в пам’яті сучасників» виступив член організаційного комітету конференції, співголова цієї ж секції, доцент кафедри олімпійської освіти, кандидат історичних наук Андрій Сова. Він, на основі різних джерел, розкрив маловідомі та невідомі сторінки громадської, спортивної, військової та політичної діяльності Дмитра Грицая.

На конференції дослідники зосередили свою увагу на таких напрямах роботи: політика національної пам’яті в незалежній Україні, вплив ідей та символів українського визвольного руху на формування свідомості сучасного українського суспільства, героїзація як елемент національної пам’яті: історія і сучасність. Більшість доповідей були присвячені проблемам дослідження українського визвольного руху 1920–1950-их років.

Кафедра олімпійської освіти