Міжнародний науковий форум

З 26 по 28 червня 2014 року у Львові відбувся Міжнародний науковий форум “Перша світова війна у військово-історичному вимірі (до 100-річчя події)”. Організатором заходу виступили Академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного (Україна) та Жешувський університет (Республіка Польща). Взяти участь в роботі форуму змогли науковці, викладачі, студенти, курсанти та всі, хто цікавляться воєнною історією з України, Польщі, Литви. 26 червня, у четвер, учасники відвідали базу Міжнародного центру миротворчості та безпеки. 27 червня, в п’ятницю, відбулося пленарне засідання, огляд навчально-матеріальної бази та музею історії Академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, засідання секцій та заключне засідання. 28 червня, у суботу, для учасників форуму проведено екскурсію по місту “Львів через призму військової історії”.

Всього на форумі було заявлено 73 доповіді та повідомлення. Науковці виступили у чотирьох секціях: №1 “Проблема історіографії, джерелознавства, пам’яткознавства Першої світової війни”; №2 “Міжнародні відносини напередодні і в роки Першої світової війни”; №3 “Військова наука і техніка напередодні і в роки Першої світової війни”; №4 “Історія воєнного мистецтва і тактики Першої світової війни”. У секції №1 була представлена доповідь “Діяльність Івана Боберського в Українській Бойовій Управі в роки Першої світової війни” доцента кафедри олімпійської освіти та кафедри гуманітарних дисциплін Львівського державного університету фізичної культури Андрія Сови. У ній автор висвітлив маловідомі сторінки з військової та політичної діяльності Батька українського тіловиховання, провідного діяча українського визвольного руху в роки Першої світової війни професора Івана Боберського (1873–1947). Основну увагу звернено на його участі та ролі в Головній Українській Раді, Загальній Українській Раді, Українській Бойовій Управі та Легіоні Українських Січових Стрільців.
Підсумовуючи роботу форуму слід зазначити, що практично всі доповідачі відзначили високий науковий рівень виголошених доповідей та повідомлень, оперативність та професіоналізм оргкомітету. Тези науковців були опубліковані в переддень конференції у збірнику “Перша світова війна у військово-історичному вимірі (до 100-річчя події)”.

Тарас Дніпровський