На ХХІ Меморіал Вадима Андрієвського з’їхались найсильніші фехтувальники України

У перший день грудня в манежі Львівського державного університету фізичної культури стартував традиційний, вже 21-й Всеукраїнський турнір пам’яті заслуженого майстра спорту, творця знаменитої на увесь світ львівської школи фехтування, заслуженого тренера СРСР, колишнього ректора Львівського державного інституту фізичної культури, професора Вадима Андрієвського.


До столиці Галичини з’їхались кращі мушкетери України, які упродовж трьох днів виборюватимуть нагороди в особистій першості у змаганнях з фехтування на шаблях та рапірах серед чоловіків і жінок.

Меморіал Вадима Андрієвського, який має статус етапу Кубка України, є рейтинговим змаганням і його результати впливають на відбір до національної збірної України для участі в чемпіонатах світу і Європи, а також етапах Кубка світу.

На урочистій церемонії відкриття учасників змагань вітали заступник начальника управління молоді та спорту Львівської облдержадміністрації, відповідальний секретар обласного відділення НОК України Оксана Вацеба, президент Федерації фехтування Львівщини, завідувач кафедри ЛДУФК, заслужений тренер України Василь Бусол, головний тренер збірної команди України з фехтування Гарнік Давидян, донька Вадима Андрієвського Вікторія та ін.

Гучні оплески прозвучали на честь особливих гостей свята – уславлених ветеранів львівського фехтування, серед яких Віктор Савинський, Петро Гожий, Василь Шуберт, Іван Мадораш, Анатолій Михайлюков, Анатолій Калиновський.

Право підняти прапор змагань було надано кращим фехтувальникам України Ользі Харлан з Миколаєва та одеситу Андрію Ягодці, які й отримали свої перемоги у перший змагальний день у змаганнях шаблістів.

Загалом почесні трофеї у турнірі в жіночій шаблі виборюють Олімпійська чемпіонка і бронзова призерка Ігор, чинна чемпіонка світу і Європи, володар Кубка світу та перший номер світового рейтингу Ольга Харлан, Олімпійські чемпіонки, чемпіонки світу і Європи Галина Пундик і Ольга Жовнір, чемпіонки світу Олена Вороніна та Аліна Комащук, призер Кубка світу Олена Кравацька.

Серед претендентів на перемогу у змаганнях в чоловічій шаблі - призери чемпіонатів світу і Європи Олег Штурбабін та Дмитро Бойко, призер Кубка світу Андрій Ягодка, чемпіони та призери юніорських першостей планети і континенту Богдан Платонов, Костянтин Воронов, брати Євген і Олексій Стаценки, Дмитро Пундик, Юрій Цап та Дмитро Раскосов.

У турнірі рапіристок головним фаворитом є багаторічний лідер національної збірної, учасниця трьох Олімпіад, призер чемпіонату Європи Ольга Лелейко, яка на цьогорічному чемпіонаті світу зупинилася за крок від п’єдесталу пошани. Серед її суперниць і партнерка по національній збірній, вихованка львівської школи фехтування Олександра Сенюта.

А найбільш високі шанси на перемогу господарі турніру плекають у чоловічій рапірі, де виступатиме бронзовий призер чемпіонату світу 2013 року, аспірант Львівського державного університету фізичної культури Ростислав Герцик, який через травму пропустив майже увесь минулий сезон, включаючи світову першість. Серед його головних конкурентів львів’яни Клод Юнес, Пилип Колесников і Павло Сирачинський, а також кияни Володимир Колтиго та призер європейського чемпіонату Андрій Погребняк.

За матеріалами:sport-oda.lviv.ua

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ