Наталія Воловник: "Виклик на Євро став приємною несподіванкою"

Попри невдалий виступ жіночої збірної України на чемпіонаті Європи з гандболу (три матчі – три поразки), дебют на Євро назавжди запам’ятається студенткам Львівського державного університету фізичної культури, гравцям «Галичанки» – Лізі Гілязетдіновій, Ірині Стельмах, Тамарі Смбатян і Наталії Воловник. Саме Наталія Воловник поділилася враженнями від матчів чемпіонату Європи.- Наталю, чи дуже розчарована виступом збірної України?
- Перш за все розчарована тим, що ми не змогли пройти в наступний раунд турніру. Якщо відверто, шанси в нас були. Вони є завжди в кожної команди. Вважаю, що ми грали непогано. Не можна сказати, що провалили всі матчі. Особисто я грою команди задоволена. А чому не пройшли в наступний раунд – це складне запитання. Потрібно аналізувати ігри та розбирати помилки, які допустила наша команда.
Однією з причин вважаю брак ігрової практики. У такому складі, переконана, ми не зіграли достатньої кількості матчів і, безумовно, це дало свій результат. Звісно, хотілося б більше ігрової практики, однак такі теперішні реалії. З цим нічого вже не вдієш. Ні для кого не секрет, що навчально-тренувальних зборів нам також забракло. Для прикладу, інші збірні місяць разом тренувалися до чемпіонату Європи, а ми зібралися лише за два тижні до турніру.

- Чи могла збірна України краще зіграти в цих трьох матчах?
- Звісно. Якби підготовка до Євро була трішки на іншому рівні, можна було б очікувати кращого результату, ніж три поразки. У нашій збірній є чимало непоганих гравців, але було відчутно, що на майданчику всім бракує зіграності та командної думки.

- Як оціниш свою гру? Чим для тебе було виступати за національну збірну України?
- Хвилювання були, однак цікаво, що вони були ще до офіційних ігор чемпіонату Європи. Вони були перед товариським матчем зі збірною Словаччини, а от в іграх на Євро було значно спокійніше. Ніби парадокс, але це правда. Якщо відверто, то навіть не думала, що поїду на фінальну частину чемпіонату Європи. Виклик у збірну став приємною несподіванкою. Звісно, я старалася, проте сказати, що задоволена своєю грою, не можу, оскільки не реалізувала багато стовідсоткових гольових моментів.

- Чи відчуваєш, що ростеш як професійний гравець? Успіхи твого клубу «Галичанки» в чемпіонаті України та єврокубках помічають фахівці.
- Це приємно. Відчула це на початку чемпіонату України. Мабуть, зрештою, як й інші дівчата (сміється).

- 24 грудня у Львові відновлюються матчі чемпіонату України. Чи складно буде переключитися на поєдинки зовсім іншого рівня?
- Непросто, оскільки першість Європи – це дуже високий рівень, а чемпіонат України, звичайно, нижчий. Завжди непросто переключатися з одного рівня на інший. Незважаючи на це, старатимемося. Цього сезону в нас два важливі турніри, в яких ми хочемо виступити максимально вдало – це чемпіонат України та «Кубок виклику».

- У «Кубку виклику» «Галичанці» доведеться зіграти з грецьким клубом «Амінтас Амінтау». Що відомо про цю команду?
- Узагалі нічого не знаю про цю команду. Для мене, як і для багатьох дівчат, вона є загадкою. Єдине –знаю, що гандбол у Греції нині переживає не найкращі часи, кажуть, що рівень команд не є високим. З огляду на це, є великі надії, що здолаємо цю команду й вийдемо в наступний раунд.


За матеріалами: vgolos.com.ua

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ