Науково-практична конференція у Вижниці

Упродовж 11 – 12 квітня цього року в м. Вижниці на базі спортивної команди «МІКО РАЛІ ТІМ» відбулась друга Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Проблеми та перспективи розвитку спортивно-технічних і прикладних видів спорту та екстремальної діяльності». Організаторами конференції стали два фізкультурні виші України, які готують фахівців з цих видів спорту – Львівський державний університет фізичної культури та Харківська державна академія фізичної культури. Співорганізаторами виступили Чернівецький обласний автомобільний клуб «Буковина» та автоспортивна команда Михайла Чорнея з Вижниці.
У конференції взяли участь професори Михайло Линець та Мирон Савчин, доктори наук Богдан Виноградський та Олег Рибак, професор Володимир Градусов, а також кандидати наук та здобувачі з польського Жешува, Донецька, Дніпропертовська, Миколаєва, Одеси, Києва, Харкова та Львова. Шкода, що з відомих усім об’єктивних та форс-мажорних причин не змогли приїхати гості з Криму, Латвії та Бєларусі, які подали тези та підготували виступи.
Тематика конференції охопила широке коло проблем, пов’язаних з теорією та методикою технічних і прикладних видів спорту, зі спелеологічними експедиціями, рифтингом, віковими особливостями юних спортсменів, з основами надання першої домедичної допомоги, з безпечною організацією змагань тощо. Приємно, що конференцією зацікавились не тільки вчені, а й практики. До початку форуму був випущений збірник праць заявлених учасників, усім їм вручені спеціальні сертифікати.
Разом з цим слід відзначити, що в Україні недостатньо активно розвивається дитячо-юнацький спорт з прикладних видів, а це має важливе значення як для розвитку технічної творчості молоді, так і підготовки її до захисту Батьківщини. Учасники конференції наголосили також на недостатньому забезпеченні спортивних організацій кваліфікованими фахівцями з цих видів спорту.
Подія відбулась під патронатом президента ЧоАК «Буковина», народного депутата України Геннадія Москаля. Для учасників були організовані цікаві екскурсії знаменними місцями Буковини та її столицею – Чернівцями. Слід відзначити теплу атмосферу конференції, її дійову підтримку місцевими спортсменами та адміністрацією, а також чудову природу краю і     чисте карпатське повітря перевалу «Німчич», де розмістились учасники конференції. Широке спілкування наших гостей зі східних регіонів України з місцевим населенням повністю розвіяло усі чутки стосовно негативного ставлення до жителів цих областей чи до російської мови.


Хочеться виразити велику подяку місцевим співорганізаторам за підтримку заходу та надіятись на подальшу співпрацю.

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ