Олімпійська вікторина

Спливає час за віком вік.
Життя незмінне тріумфує.
Скрізь, де проходить чоловік,
Там завжди поруч спорт крокує.
Супутник нашого буття,
Одвічний дух його вирує,
Нам щирі радості життя
Душі і тілу він дарує.
Ожив з віків на новий лад,
Ти з краху встав, вогнем залитий,
І факели Олімпіад
Зумів нам знову запалити.
П’єр де Кубертен

22 вересня 2014 р. в рамках VI «Олімпійського тижня ЛДУФК» відбулася студентська вікторина знавців історії олімпійського спорту. Організатори: кафедра олімпійської освіти та культурно-мистецький відділ. Ведучим модератором творчих змагань був викладач кафедри олімпійської освіти Антон Литвинець.

Змагання відбувалися в чотири етапи: «Презентація команди», «Запитання-відповідь», наочний фото-етап «Олімпійці: хто це?», «Проявіть творчість» (олімпійські цікавинки). Завдання вікторини передбачали запитання щодо зимових Олімпійських ігор у Ліллехаммері та першої олімпійської чемпіонки України, фігуристки Оксани Баюл, оскільки двадцять років тому збірна команда України дебютувала на Олімпійських іграх. Наприклад, чим були особливими зимові Олімпійські ігри Ліллехаммері 1994 року? Звісно тим, що уперше “біла” Олімпіада проводилася зі зміщенням на два роки від Ігор Олімпіад.

Отож першими в інтелектуальних змаганнях стали учасники команди «Калокагати» Юлія Савонік (капітан команди), Олена Шеремет, Ігор Хацко (53 гр., факультету спорту) та Марія Горак (51 гр., факультету спорту), які набрали в підсумку 34 бали. До речі, минулого року переможці вікторини здобули 35 балів.

Друге місце із сумарною кількістю 32, 8 бала, посіла команда факультету фізичного виховання «Чернівецькі олімпіоніки» Іван Новокшонов (капітан команди, 32 гр.), Світлана Ковцун (34 гр.) та Мар’ян Стефаник (51 гр.).

Бронзовими призерами із результатом 24,5 бала, стали учасники команди із промовистою назвою «Майбутні українські олімпійські чемпіони»: Ірина Титар (капітан команди, 1 гр., ФФВ), Станіслав Бірук, Святослав Бірук, Роман Василевський (31 гр., ФС).

Після завершення вікторини всі учасники отримали очікуваний і найкращий подарунок – можливість поласувати величезним олімпійським тортом. Власне нагородження переможців творчих змагань відбудеться 26 вересня 2014 р. під час церемонії закриття «Олімпійського тижня ЛДУФК».

... У знаменитій «Оді спорту» французького барона П’єра де Кубертена є такі поетичні рядки: «О Спорт – примирення і згода! Ти – естафета всіх віків, безсмертна наша насолода!». Засновник сучасних Олімпійських ігор зазначав: «Акторам не скандують: «Біс», важкі бої – прем’єри наші, твоя арена без куліс, твій театр не знає фальші. Відкритість, чесність, доброта Записані в твої скрижалі, Як швидкість, відстань, висота – на кожнім стадіоні, в залі».

Кожні нові рекорди, досягнення, події олімпійського руху спонукають до вивчення цієї історії. Олімпійський спорт є не просто статистикою із певними фактами та датами. У цьому безмежному вирі багато цікавого! Пізнаваймо його та спостерігаймо за новими прем’єрами на величній арені олімпійського спорту!

Іванна Литвинець
культурно-мистецький відділ