Переможці "Олімпійської писанки" із Городенки, Золочева та Дрогобича

У Львівському державному університеті фізичної культури відбувся фінальний акорд конкурсу «Олімпійська писанка-2014», який не має аналогів в Україні та світі. Організатор: культурно-мистецький відділ. Проект відбувся завдяки сприянню партнерів конкурсу: відділення НОК України у Львівській області, Романа Лобая, проректора з адміністративно-господарської роботи ЛДУФК та студії креативу «Ейфорія».

На закритті було презентовано електронний каталог кращих робіт. Цікаво, що у номінації «Приз глядацьких симпатій», за результатами вибору львів’ян та гостей міста, перемогла 11-річна Анастасія Борис із Косова, яка створила справжній олімпійський шедевр.

Нагороджували переможців, призерів, номінантів конкурсу, а також їх наставників члени колегії журі: Марія Янко, художниця, писанкарка, майстер народної творчості, член Національної спілки народних майстрів України;

Михайло Бондар, керівник об’єднання народних майстрів та художників-аматорів при Львівському державному обласному центрі народної творчості і культурно-освітньої роботи; Олена Падовська, мистецтвознавець, доцент кафедри олімпійської освіти ЛДУФК; Лілія Гула, історик, керівник культурно-мистецького відділу ЛДУФК; Зоряна Грегорійчук, писанкарка, режисер театру «Мета».

А також виконавчий директор відділення НОК України у Львівській області, учасниця зимових Олімпійських ігор в Ліллехаммері Христина Подгрушна-Опьола і стипендіат НОК України, учасник трьох зимових Олімпіад Андрій Кісь.

Коли виник задум цього конкурсу, моя думка була скептичною. Я був переконаний, що в організаторів нічого не вийде, адже українська писанка багата символами і узорами, – відзначив Михайло Бондар, керівник об’єднання народних майстрів та художників-аматорів при Львівському державному обласному центрі народної творчості і культурно-освітньої роботи, – Але спостерігаючи за 3-х річною історією конкурсу, хочу відзначити надзвичайно високий художній рівень робіт.

У поєднанні із традиційними мотивами олімпійська тематика є вельми гармонійною. Роботи вражають колоритом, мистецьким втіленням дитячої фантазії».

Отож, переможцями та призерами творчих змагань стали:

Писанки на справжньому яйці у традиційних техніках:
І Категорія (8-13 років):

1 місце – Марина Стасюк (13 років), гурток «Скарбничка творчості», керівник – Грушецька М.С. Городенківський районний центр дитячої та юнацької творчості.
2 місце: Анастасія Борис (11 років), ЗОШ №1 І-ІІІ ступенів м. Косова; Богдан Чепелюк (12 років), зразковий гурток «Образотворчого мистецтва» Центру дитячої та юнацької творчості м. Золочів. Керівник гуртка – Кирилова О.В.
3 місце: Владислав Островський (9 років), зразковий гурток «Образотворчого мистецтва» Центру дитячої та юнацької творчості м. Золочів. Керівник гуртка – Кирилова О.В.; Вікторія Гриневич (13 років), Долинська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №6. Керівник  – Круліковська Г.В.

ІІ Категорія (14-19 років):

1 місце – Оксана Войтків (15 років), зразковий гурток «Образотворчого мистецтва» Центру дитячої та юнацької творчості м. Золочів. Керівник гуртка – Кирилова О.В.
2 місце – Наталя Карабін (15 років), зразковий гурток «Образотворчого мистецтва» Центру дитячої та юнацької творчості м. Золочів. Керівник гуртка – Кирилова О.В.
3 місце: Марія Приступа (16 років), Сокальська гімназія ім. Олега Романіва; Тетяна Воротило (14 років), Бродівська гімназія ім. Івана Труша.

Писанки, мальовані фарбами на дерев’яній основі:
І Категорія (8-13 років):
1 місце – Богдан Чепелюк (12 років), зразковий гурток «Образотворчого мистецтва» Центру дитячої та юнацької творчості м. Золочів.  Керівник гуртка – Кирилова О.В.
2 місце – Василь Кучерак (10 років), Акрешірська ЗОШ І-ІІІ ступенів.
3 місце – Марія Багрич (13 років), дитяча школа мистецтв с. Братківці (філіал с. Гірне), викладач – Лунич Л.В.

ІІ Категорія (14-19 років):

1 місце – Оксана Благута (18 років), м. Дрогобич.
2 місце – Ірина Трошина (17 років), Сокальська гімназія імені Олега Романіва.
3 місце: Оксана Кирничук (15 років),  Акрешірська ЗОШ І-ІІІ ступенів; Анастасія Юрченко (19 років), Львівський державний університет фізичної культури.
Номінації: «За оригінальність виконання»  – Надія Візнюк (15 років), Долинська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №6, Керівник – Круліковська Г.В.; «За філігранну техніку»  – Ірина Парипа (31 рік), майстер народного мистецтва, м. Долина; «За цікавий задум» – Ольга Хомишин (17 років), СЗШ №78  м. Львова; «За веселий задум» – Альбіна Сірко (10 років), Яструбичівська ЗОШ І-ІІ ступенів.

… Як знаємо, у Стародавній Греції існували унікальні пам’ятки мистецтва на кераміці, які, зокрема, відтворювали спортивні змагання, що входили до програми Олімпійських ігор. Львів навчив молодь створювати писанки, які віддзеркалюють історію минулих та сучасних Олімпіад, із перспективою проведення зимових Олімпійських ігор-2022 в Україні. Отож, місто Лева, як культурна столиця України, готова дивувати і запрошує до нових задумів та мистецьких інтерпретацій.

Іванна Литвинець
автор ідеї, координатор проекту