Підсумки XVІІІ Міжнародної наукової конференції "Молода спортивна наука України"

З 27 по 29 березня Львівський державний університет фізичної культури гостинно приймав у себе студентів та молодих учених, які приїхали на щорічну Міжнародну наукову конференцію “Молода спортивна наука України” Цього року конференція мала 132 учасники з чотирьох країн:122 – з України, 3 – з Республіки Білорусь, 1 молодий учений прибув з Китайської народної Республіки і 6 – з Республіки Польща

28 березня відбулися 7 секційних засідань, де було заслухано доповіді студентів і молодих науковців. А наступного дня нагороджували. кращих. Іх відзначили дипломами ЛДУФК, медалями відповідних ступенів та заохочувальними призами(книги від Олімпійської академії України, Львівського національного медичного університету ім. Д. Галицького та ЛДУФК):

Секція № 1
Олімпійський, паралімпійський і професійний спорт

1 місце – Задорожна Ольга (здобувач, ЛДУФК, м. Львів)
2 місце – Ленишин Вікторія (аспірант, ЛДУФК, м. Львів)
3 місце – Сулима Алла (аспірант,  ВДПУ ім. М. Коцюбинського, м. Вінниця)

Секція № 2
Теорія та методика підготовки юних спортсменів

1 місце – Хіменес Христина (викладач, ЛДУФК, м. Львів)
2 місце – Пушчаловска-Лізіс Ева (Жешовский Университет, м.Жешув, Республіка Польща)
3 місце – Онищенко Віола (аспірант, ДДІФКіС, м. Дніпропетровськ)

Секція № 3
Фізичне виховання у дошкільних закладах та загальноосвітніх школах

1 місце – Сороколіт Наталія (аспірант, ЛДУФК, м. Львів)
2 місце – Саїнчук Ольга (аспірант, НУФВіСУ, м.Київ)
3 місце – Кожедуб Тетяна (аспірант, ДДІФКіС, м. Дніпропетровськ)

Секція № 4
Фізичне виховання студентської молоді та інших груп дорослого населення

1 місце – Катерина Уляна  (аспірант, НУФВіСУ, м.Київ)
2 місце –Вереньга Юрій (здобувач, ЛДУФК, м. Львів)
3 місце – Сутула Ольга ( магістрант,  ХДАФК, м. Харків)

Секція № 5
Фізична реабілітація

1 місце – Чеховська Мар’яна (магістрант, ЛДУФК, м. Львів)
2 місце – Кормільцев Володимир (аспірант, НУФВіСУ, м. Київ)
3 місце – Смик Марта (аспірант, ЛДУФК, м. Львів)

Секція № 6
Адаптивне фізичне виховання; спортивна медицина

1 місце – Брезденюк Олександра (аспірант,  ВДПУ ім. М. Коцюбинського, м. Вінниця)
2 місце – Поляк Вадим (аспірант,  ВДПУ ім. М Коцюбинського, м. Вінниця)
3 місце – Агафонов Станіслав (аспірант, ДДІФКіС, м. Дніпропетровськ)

Секція № 7
Проблеми здорового способу життя, підготовки кадрів
та управління у сфері фізичного виховання, спорту і здоров’я людини

1 місце – Голик Альона (аспірант, ХДАФК, м. Харків)
2 місце – Семанишин Тарас (аспірант, Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника, м. Івано-Франківськ)
3 місце – Пришляк Олег (здобувач, ЛДУФК, м. Львів)

РЕЗОЛЮЦІЯ
учасників XVІІI Міжнародної наукової конференції
„Молода спортивна наука України”,
Львівський державний університет фізичної культури
27-29.03.2014р., м. Львів

В конференції взяли участь 132 студенти і молоді науковці з 4-х країн (Республіка Білорусь, Китайська Народна Республіка, Республіка Польща, Україна) з 33 вищих навчальних закладів та установ.
    У процесі проведення пленарного засідання , 2-х майстер-класів та 7-ми секційних засідань було розглянуто актуальні проблеми: підготовки кваліфікованих та юних спортсменів; олімпійської освіти; адаптивного спорту; фізичного виховання в дошкільних закладах, загальноосвітній та вищій школі; професійно-прикладного фізичного виховання; фізичної реабілітації; здорового способу життя; підготовки кадрів з галузі «Фізичне виховання, спорт і здоров’я людини», руху «Спорт для всіх»; управління в сфері фізичної культури та ін.
    Молоді науковці продемонстрували хороший рівень проведення наукових досліджень, презентації отриманих результатів та професійної компетентності. Доповіді на секційних засіданнях жваво і професійно обговорювалися. Умови творчої дискусії сприяли підвищенню наукової кваліфікації учасників (в середньому на кожну доповідь припадало близько 10 запитань). Переможцями і призерами стали представники 7-ми вищих навчальних закладів України та Республіки Польщі.
    Найбільше доповідей було заслухано з проблематики підготовки спортсменів різної кваліфікації, в т.ч. з науково-методичного забезпечення тренувального процесу спортсменів з особливими потребами. Як і на попередніх конференціях молоді науковці продемонстрували значний інтерес до удосконалення системи фізичного виховання в дошкільних закладах, ЗОШ та вищих навчальних закладах. Разом з тим, слід відзначити практично відсутність наукових досліджень з професійно-прикладного фізичного виховання та медико-біологічних засад фізичного виховання різних вікових груп населення й підготовки спортсменів різної кваліфікації, статі та віку. Однією з вагомих причин зменшення досліджень із зазначених напрямів є зношування та моральне старіння наявної апаратури, а на придбання сучасної апаратури упродовж останніх 20 років кошти практично не виділялися.
Учасники конференції відзначили:
1.    XVІІІ Міжнародна наукова конференція „Молода спортивна наука України” пройшла на належному організаційному та науковому рівні.
2.    Секційні засідання пройшли в атмосфері доброзичливих творчих дискусій.
3.    Спостерігається зменшення кількості наукових досліджень з професійно-прикладного фізичного виховання.
4.    В прикладних дослідженнях з проблематики фізичного виховання, підготовки спортсменів та спорту для всіх недостатньо застосовуються  медико-біологічні методи.
    Ухвалили:
    Звернути увагу молодих науковців та наукових керівників, студентів та аспірантів на необхідність належного медико-біологічного обґрунтування педагогічних впливів на організм людини в процесі фізичного виховання, спортивного тренування та оздоровчих занять фізичними вправами.