Радіослухачам розповіли про Олімпійський урок та Олімпійський тиждень на Львівщині

8 вересня 2014 року темою радіопередачі «На часі освіта», яка виходить в ефірі Львівського обласного радіо стали підготовка освітян Львівщини до Олімпійського уроку та Олімпійського тижня. Гостями ведучої Аліни Литвинової стали начальник Львівського обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України Анатолій Ігнатович та завідувач кафедри Олімпійської освіти Львівського державного університету фізичної культури, доцент, кандидат наук з фізичного виховання Ярослав Тимчак.

Протягом майже годинного прямого ефіру гості студії поспілкувалися про підготовку закладів системи освіти та проведення ними Олімпійських уроків та заходів Олімпійського тижня, які традиційно відбуватимуться на Львівщині.

Як зазначив Ярослав Тимчак, Львівський державний університет фізичної культури одним із перших започаткував проведення Олімпійського тижня, створивши програмний захід, який до певної міри відтворює програму Олімпійський ігор: розпочинається та завершувався урочистими відкриттям та закриттям, вміщує с собі показові спортивно-масові заходи, а також заходи академічного характеру (лекції, зустрічі, круглі столи тощо). В ЛДУФК Олімпійський тиждень проходитиме вже вшосте. Цьогорічний Олімпійський тиждень присвячений 20-й річниці участі збірної України на Олімпіаді у норвезькому місті Ліллехаммері, а також ювілею програми Міжнародного олімпійського комітету «Національні олімпійські комітети в дії». Ярослав Тимчак ознайомив слухачів з філософію олімпійського руху.

Анатолій Ігнатович розповів, що Львівським обласним відділенням Комітетом з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України проводитимуться заходи, мета яких забезпечити реалізацію положень олімпійської хартії – зробити спорт масовим та поставити спорт на служіння людям. Він повідомив, що в усіх школах мережі олімпійської освіти Львівщини, інших загальноосвітніх навчальних закладах, закладах профтехосвіти, а також вищих навчальних закладах протягом вересня проводитимуться Олімпійські уроки за участю видатних спортсменів. До проведення уроків долучаться також і дошкільні навчальні заклади. Таким чином школярі та студенти зможуть рівнятися на приклад та досвід видатних спортсменів. За окремою програмою спільно із департаментом освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації проводитимуться освітянські спортивно-масові заходи у містах та районах Львівщини під загальним олімпійським принципом «Вдосконалення через спорт».

Наприкінці передачі гості студії запросили усіх слухачів активно долучатися до спортивно-масових заходів, які відбуватимуться в межах Олімпійського тижня 2014.


http://www.mon.gov.ua

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ