Що б не сталося – "Вихід є"

В житті кожного із нас є хвилюючі моменти. Дуже часто емоції пов’язані з цим призводять думки в хаос, а розум бачить попереду тільки безвихідь. В такі моменти варто пам’ятати що «Вихід є». Ці два слова здатні змінити життя на краще. Мабуть тому вони і є назвою однієї з робіт виконаної у графіці львівської художниці Надії Куземко. Авторка ніби наголошує на тому, що не потрібно покладати рук і йти впевненою ходою до своєї мети.

7 квітня у 209 аудиторії ЛДУФК відбулося відкриття виставки картин Надії Куземко. Художниця представила своєму глядачу більше двох десятків робіт, серед яких і графіка і живопис. Особливо вразили всіх присутніх картини присвячені Героям Євромайдану та тематичним подіям, що відбувалися у Києві донедавна.

Розпочалося відкриття з пісні «Молитва» у виконанні нашої студентки Соломії Мильчук. В останні роки, особливо в часі Великодня, ми намагаємося залучити до нашого навчального закладу різних людей з творчою натурою, – говорить доцент, завідувач кафедри олімпійської освіти Ярослав Володимирович Тимчак.– Представлені тут твори, знаю, що створювалися в часі, коли був «Майдан» і вони передають страсті нашої неньки України. Ця виставка допоможе нашим викладачам і студентам заново багато чого відчути, пережити та усвідомити. Тому, я хочу від імені професорсько-викладацького складу університету  подякувати п. Надії за те, що вона погодилася представити саме в нас свої картини і цим самим впливає на думки наших студентів.

На виставці були присутні чимало гостей серед яких професор Львівської національної академії мистецтв,  кандидат мистецтвознавства, член Національної спілки художників України Роман Яців. – Насамперед хочу сказати, що мені дуже приємно спостерігати за творчістю Надії. Ця експозиція мене дуже вражає, особливо здатність авторки формувати певну проблематику суспільно-моральну через свою резистенцію, - продовжує ділитися своїми враженнями п. Роман. – Тут ми маємо справу з рисами характеру самої авторки, її психологією. Надія надзвичайно прискіпливо ставиться до всіх компонентів художньої виразності і перш ніж сформулювати свою думку, вона повинна пройти той шлях пережиття. Її картини графіки є певною системою координат її системи образності, тому що в цій політичній загостреності відчувається царство драматичного світосприйняття. Я хочу привітати Надію, тому що її спокійна, але наполеглива праця відкриває нові інтонації і тонкі моменти, які показують її глибоку творчу місію.

Слово мали також кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри олімпійської освіти Олена Падовська і безперечно сама Надія Куземко. – Першим моїм бажанням є, щоб ці твори зачепали людські душі та їхні серця. На жаль у мене немає здатності догоджати людям і тішити їхнє око чарівними пейзажами. Як ви можливо встигли помітити, багато моїх робіт є реакцією на прочитані твори Тараса Шевченка, Ліни Костенко та ін. Так я проявляю  свої емоції від прочитаного а також подій, що відбулися у Києві.

Оскільки цього року ми святкували 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря і можна було провести багато паралелей між сказаним ним в той час та подіями, що розгорталися в Україні вчора і сьогодні, закінчилося відкриття виставки невеличкою театральною сценкою поеми Тараса Григоровича Шевченка «Сотник ».

Всі присутні були в захваті від артистизму наших студентів, які чудово впорались із своїм завданням . Серед них: Роман Девіняк, Мар’яна Процак, Петро Кулик, Анастасія Чугай та Надія Цьолковська.

Відкриття добігло кінця, але експозиція виставки буде тривати ще до Великодня. Отож, побачити чудові художні творіння Надії Куземко можна буде ще упродовж двох тижнів у 209 аудиторії головного корпусу університету. Хто знає, можливо саме Ви відкриєте для себе щось нове від побаченого і зрозумієте, що «Вихід є». А самій художниці ми щиро бажаємо побільше натхнення та вічної музи!

МАРІЯ Савич – Станішевська,
культурно-мистецький відділ