Сестри Музичук – призери Всесвітньої олімпіади-2014

Студентка Львівського державного університету фізичної культури Марія Музичук разом зі своєю старшою сестрою, недавньою випускницею ЛДУФК Анною Музичук у складі збірної України вибороли бронзові медалі Всесвітньої шахової олімпіади в норвезькому місті Тромсе.

У заключному, 11-му, турі наша жіноча команда зустрічаючись з рейтинг-фаворитом турніру збірною Китаю на чолі з чемпіонкою світу Хоу Юфань. На усіх дошках за участю Анни Музичук, Марії Музичук, Анни Ушеніной і Наталії Жуковой були зафіксовані нічийні результати. У підсумку, Україна і Китай набрали по 18 очок і поділили 2-3 місця. Але кращий додатковий показник дозволив команді Китаю стати срібними призерами, а українська команда другу олімпіаду поспіль стає бронзовим призером. Чемпіонками олімпіади третій раз поспіль стала жіноча команда Росії – 20 очок.
Отож, наші щирі вітання бронзовим призерам Олімпіади – Анні Музичук, Марії Музичук, Анні Ушеніной, Наталії Жуковой, Інні Гапоненко!

Чоловічій команді України, яка зустрічалася в останньому турі з командою Угорщини, для попадання в призери олімпіади потрібна була тільки перемога. На жаль, нашим шахістам не вдалося досягти цієї мети. У результаті – нічиї на усіх дошках (Руслан Пономарьов, Павло Ельянов, Антон Коробов, Олександр Моісеєнко). Але на відміну від наших жінок, це дозволило чоловічій команді України із набраними 16 очками розділити лише 6-11 місця, а за додатковими показниками посісти підсумкове шосте місце.