Сестри Музичук сьогодні грають між собою

12 листопада у готелі «Варшава» , що у передмісті Львова (с. Малехів) відбулося офіційне відкриття фіналу чемпіонату України з шахів серед чоловіків і жінок, після чого усі дізналися, що в результаті жеребкування вже в першому турі (13 листопада – 15 год.) між собою зіграють рейтинг-фаворити жіночого турніру – випускниця Львівського державного університету фізичної культури Анна Музичук (рейтинг ФІДЕ – 2545) та студентка ЛДУФК, її молодша сестра Марія Музичук (2529).

Щодо чоловічого турніру, то в 2 турі одночасно програли два найтитулованіших учасники – легендарний гросмейстер Василь Іванчук (випускник львівського «інфізу») і екс-чемпіон світу ФІДЕ Руслан Пономарьов. Варто також відзначити таку деталь: якщо у першому турі чотири з п’яти результативних партій виграли чорні, то у другому – всі перемоги святкували білі: Ельянов – Іванчук – 1:0 (66 ходів), Коробов – Пономарьов – 1:0 (44), Криворучко – Зубарєв – 1:0 (32), Моісеєнко – Кузубов – нічия (18), Арещенко – Богданович – 1:0 (42), Зубов – Ковчан – нічия (30)

Центральна партія туру, а може, й усього чемпіонату – між рейтинг-фаворитами Іванчуком та Ельяновим – видалася вкрай напруженною, передає прес-аташе турніру Анатолій Яворський, і затяжною (наразі вона найдовша на турнірі). Іменитий львів’янин чорними дещо пасивно розіграв дебют, і його суперник отримав невелику, але стабільну перевагу. Втім, коли більшість фігур уже були розміняні, й на дошці виник легкофігурний ендшпіль, здавалося, що Іванчук побудував неприступну фортецю й здобуде нічию. Однак Ельянов наполегливо шукав свої шанси й таки переграв досвідченого маестро, вміло маневруючи королем та слоном. Ця цікава партія (й особливо її закінчення), обов’язково стане об’єктом для прискіпливого аналізу шахових фахівців.

Безумовно, зацікавить любителів та профі мудрої гри й поєдинок Коробов – Пономарьов. Суперники вже у дебюті затіяли нестандартну гру, в якій більш вміло діяв екс-чемпіон світу. В інтерв’ю після партії Коробов зізнався, що вже після 14-го ходу вважав свою позицію практично безнадійною. Втім, харків’янин продовжував «каламутити воду» на дошці, й таки заплутав киянина. Після серії розмінів партія перейшла в ендшпіль з зайвим пішаком у Коробова. Він майстерно реалізував зайвий матеріал, й очолив турнірну таблицю разом з Ельяновим.
Важливу перемогу здобув торішній чемпіон України Юрій Криворучко, який впевнено переграв Зубарєва. Зміг оговтатися після фіаско у 1-му турі Арещенко – на його рахунку перемога над Бодановичем. До речі, Зубарєв та Богданович залишаються єдиними учасниками турніру, котрі поки не мають у своєму активі бодай півочка.

Турнірне становище після 2-го туру: 1-2. Антон Коробов (Харків, 2680) – 2, 1-2. Павло Ельянов (Харків, 2719) – 2, 3-5. Олександр Моісеєнко (Харків, 2701) – 1,5, 3-5. Юрій Кузубов (Краматорськ, 2661) – 1,5, 3-5. Юрій Криворучко (Львів, 2706) – 1,5, 6-7. Руслан Пономарьов (Київ, 2711) – 1, 6-7. Олександр Арещенко (Львів, 2655) – 1, 8-10. Василь Іванчук (Львов, 2726) – 0,5, 8-10. Олександр Зубов (Миколаїв, 2588) – 0,5, 8-10. Олександр Ковчан (Харків, 2585) – 0,5, 11-12. Олександр Зубарєв (Запоріжжя, 2588) – 0, 11-12. Станіслав Богданович (Одеса, 2590) – 0.

У 3-му турі (13 листопада) зіграють: Пономарьов – Криворучко, Богданович – Коробов, Зубарєв – Ельянов, Іванчук – Зубов, Ковчан – Моісеєнко, Кузубов – Арещенко.