Студент ЛДУФК Андрій Проценко – срібний призер Євро-2014

Студент Львівського державного університету фізичної культури Андрій Проценко виборов срібну медаль чемпіонату Європи у швейцарському Цюріху з результатом 2 м 33 см, поступившись іншому українському стрибуну Богдану Бондаренку (2.35).

Упродовж усього фіналу стрибунів у висоту йшов дощ. Тим не менше, сенсацій не сталося. Як і очікувалося, золоту нагороду виграв лідер світового сезону, чемпіон світу 2013 року, українець Богдан Бондаренко. «Золото» Євро-2014 він виграв з результатом 2,35 м, який йому підкорився з першої спроби. Уже в якості чемпіона Богдан Бондаренко виконав одну спробу на висоті 2,43 м, але вирішив не продовжувати далі свої виступи через погодні умови.

Студент Львівського державного університету фізичної культури Андрій Проценко взяв висоту 2,33 м з третьої спроби. Цікаво, що раніше 2,21 м і 2,30 Андрій взяв з першої спроби, а от 2,26 м – також з третьої. Третє місце зайняв головний суперник українців, російський спортсмен Іван Ухов – 2,30 м. Ще один прдставник України, чемпіон світу 2011 року Юрій Крамаренко з результатом 2.26 м зайняв шосту сходинку.

Про свій перший успіх Андрій Проценко розповів журналістам, інформує xsport.ua.
– Міг стрибнути вище, і перше місце зайняти хотілося. Старався, боровся, але... так вийшло, що другий. Я і цим результатом дуже задоволений – тому, що це моя перша медаль на чемпіонаті Європи. Може, якщо б дощу не було, то боротьба б йшла на інших висотах. Крім того, нове покриття зробили на стадіоні, на якому до цього практично ніхто не змагався. До всього цього треба було пристосуватися. Правда, умови все одно у всіх були однакові. Я особисто до покриття не відразу зміг пристосуватися, і з розбігом були проблеми – звідси і невдалі спроби на двох висотах. Але в перебігу змагань я все виправив, надалі відчуваючи себе набагато впевненіше.

22 серпня у мене відбудеться найближчий старт – в Ебердштадті (Німеччина). Можливо, ще запросять на фінал «Діамантової ліги-2014» 5 вересня у Брюсселі. Зазвичай туди запрошують всіх, у кого є набрані очки, а у мене вони є.