Студенти ЛДУФК ознайомилися з графікою Мирослава Падовського

17 жовтня 2014 року студенти І-го курсу факультету ЗЛіТ (напрямок «Туризм») Львівського державного університету фізичної культури відвідали виставку «Графіка Мирослава Падовського. До 80-річчя митця», яка представлена у галереї Львівської національної академії мистецтв «Пори Року» (вул. Вірменська, 23). Організувала екскурсію дочка художника, викладач кафедри олімпійської освіти, доцент Олена Падовська.

Виставка меморіальна. Автор експонованих творів помер 14 років тому. Не випадковий вибір галереї: колись у цьому будинку містилася кафедра рисунку. Усі 12 ліноритів, а також виконані в різноманітних техніках і матеріалах рисунки, начерки, акварельні й пастельні етюди посіли своє гідне місце. Загалом представлено 28 робіт автора.

«Виставка побудована у хронологічній послідовності, як і життя художника. Особливо акцент було поставлено на техніці ліногравюри. Оскільки студенти вивчають особливості книгодрукування, то інформація про виготовлення ілюстрації становить найбільшу цінність (наприклад, робота «Хата В. Стефаника в Руфові»), – розповідає мистецтвознавець Олена Падовська. – Останній період життя М. Падовського, а саме увічнення жертв депортації українського населення Надсяння вразила всіх: колючі дроти, загибель мирних жителів. Це представлено у графічних роботах: «Там під Перемишлем», «Спомин про депортацію», «Голгофа мого народу. Дорога в Явожно». «Молодим людям, які лише торують свою життєву дорогу, важливо було побачити, як її гідно пройшов художник М.Падовський, –  наголосила Олена Мирославівна.

… У мистецьких колах графіку вважають «царицею мистецтв». Адже основним засобом створення художнього образу є найпростіший для людини спосіб відтворення побаченого – лінія, штрих, які творять контур предмету або фігури. Процес рисунку спонукає мислити, а відображений художній  сюжет  – до роздумів і пізнання.

Зазначимо, що переглянути експоновані роботи можна до 1 листопада 2014 року.

Іванна Литвинець
культурно-мистецький відділ