Свято акробатики у Львові

Справжнє свято акробатики відбулося на базі спортивного корпусу ЛДУФК. Більше 200 акробатів різного віку з 20 ДЮСШ та спортивних клубів 14 міст України взяли участь у відкритому Всеукраїнському турнірі зі спортивної акробатики пам’яті ЗТУ О. Чорнявого, організаторами якого є управління молоді та спорту ЛОДА та Львівський державний університет фізичної культури (Головний суддя змагань, суддя НК, ст. викладач кафедри гімнастики Аліна Сениця).

Шкода, що через нестабільну політичну ситуацію в нашій державі не змогли отримати дозволи на виїзд на змагання команди Білорусії та Польщі. Не було у Львові і представників Донецької, Луганської областей та Криму. А ті, хто зголосилися приїхати, спортсмени, їхні тренери, батьки та рідні, залишилися вкрай задоволеними.

Багато цікавих неординарних урочистих подій відбулося за період проведення спортивного свята. Найперше – це «міні екскурс у минуле». Діти, тренери, гості мали змогу ознайомитись з архівними матеріалами проектування та будівництва спортивної споруди (пам’ятки архітектури), де проходять змагання, світлинами початку ХХ століття та нинішніми.

«Саме атмосфера античності, усвідомлення того, що колись, у далекому минулому, тут змагались наші пращури, викликає зацікавлення та надихає на  високі результати. Досить цікавим є той факт, що ще 2 грудня 1884 року Сокільня приймала перші гімнастичні змагання. Вони проходили у просторому залі площею 377 кв. м. А нині ми, юне покоління продовжуємо спортові традиції, розпочаті у цих стінах спортовцями «Сокола - Матіяша» та «Батька – Сокола»» - діляться враженнями учасники змагань.

«Тут у цьому спортивному корпусі аура якась незвична, не така як у всіх сучасних залах. Це відчувається підсвідомо, сюди хочеться приїжджати знову і знову...» - зазначають тренери.

18 грудня за традицією до учасників змагань завітав Святий Миколай із солодкими подарунками від організаторів. Всі стали учасниками спортивно – мистецької шоу – вистави, за участю Св. Миколая, Театру спорту та СК «НІКА», яка викликала шквал оплесків, позитивних вражень, спогадів... Були тут і сльози на очах у глядачів, коли з вуст Св. Миколая звучали вірші, пісні та проза про нашу Україну, яка не скорилась і не скориться, яка молиться до Бога, про загиблих синів, чоловіків, батьків у АТО, про тих, хто залишився на цій Землі без рідних, без мами та батька...

А уже наступного дня на церемонії урочистого відкриття змагань ще одна неочікувана подія чекала учасників. Було тут привітання від почесних гостей: заступника начальника управління молоді та спорту ЛОДА, професора Оксани Вацеби; голови СК «СКІФ» ЛДУФК, доцента Володимира Левківа; віце – президента ЛОФГ, завідувача кафедри гімнастики, доцента Олега Бубели; виступ Театру спорту та Соломії Мильчук (вокальна студія «Зоряна Соната», студентки четвертого курсу факультету ЗЛіТ з піснею «Тільки у Львові», аранжування якої було підготовлено спеціально до змагань татом Соломії А. Мильчуком.

А кульмінацією урочистого відкриття стало внесення до спортивного залу львівськими пластунами Вифлеємського Вогню Миру, передача його акробатам – учасникам змагань та колективу ЛДУФК, запалення символічної свічки, яка горіла протягом усіх змагань. Багато хто з учасників змагань запалив свічку у залі і повіз вогонь додому... Нехай це маленьке полум’я несе велику ідею миру, спокою та добра у всі домівки, в усі регіони України.

Спортивні баталії тривали три дні поспіль. За обов’язковою програмою юнацьких розрядів змагались 119 учасників, 51 склад. За програмою І розряду, КМС, юнаків, юніорів та дорослих – 96 учасників, 41 склад.

На завершення змагань усі учасники отримали дипломи та медалі за участь, м’які іграшки, які завжди викликають велике задоволення у дітей. Переможці та призери нагороджувались дипломами та медалями. Подарунки на згадку про турнір у Львові отримали всі тренери.

ЛДУФК на змаганнях був представлений акробатами як у юнацьких розрядах (вихованці групи акробатики при кафедрі гімнастики), так і у юнаках, юніорах, дорослих (представники СК «СКІФ»). Перші місця посіли: жіноча пара - Мулінекс Клер, Кушта Анастасія (ІІІ юн. р – д., тренери Капко О., Кокоть І.); зм. пара – Дурняк Ігор (23 гр. ФФВ), Коверко Яна (юніори, тренери Сениця А., Сениця М.); жін. Пара – Мисишин Анна (23 гр. ФФВ), Андріївська Олеся (дорослі, тренери Сениця А., Сениця М.); Лопатін Денис (23 гр. ФФВ), Концевич Андрій (51 гр. ФФВ) (дорослі, тренери Сениця А., Сениця М.).

Призерами змагань стали: чол. пара Кужея Остап, Козачок Володимир (ІІІ місце, ІІІ юн. р – д. тренери Капко О., Кокоть І.); жін. пара – Гринько Анастасія, Ісаєнко Софія (ІІ місце, КМС, тренери Сениця А., Сениця М., Капко О.).

З медалями, подарунками, позитивними враженнями повертаються учасники додому, дякують за підтримку у організації та проведенні змагань ректорату ЛДУФК, Театру спорту, СК «СКІФ», студентській профспілці, СК «НІКА», відділам ЛДУФК, та уже сьогодні чекають наступного приїзду до старовинного Львова, до «магічної» споруди позаминулого століття... .

Кафедра гімнастики ЛДУФК