"Учітеся, брати мої..."

13 березня в актовій залі Львівського державного університету фізичної культури відбулося "Шевченкове свято", приурочене до 200-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря. Організатором заходу був культурно-мистецький відділ університету.

[
Послухати Шевченкові пісні та вірші прийшло чимало людей. У залі панувала святкова і водночас спокійна атмосфера. Згадали Шевченкові пророчі слова про Україну.

До слова на сцену були запрошені український  письменник, прозаїк, лауреат Шевченківської премії Ігор Миронович Калинець, та доцент, завідувач кафедри олімпійської освіти Ярослав Володимирович Тимчак.

Виступаючі проводили паралелі між тим, про що писав український геній і тим, що нині переживає наш народ.

Під звук бандури, зі сцени лунали такі музичні твори: "Учітеся, брати мої", "Лети, моя думо", "Плач чайки", "Через поле широкеє"... Виконували їх гості свята – народна  капела бандуристок "Галичанка" (керівник Руслана Дробот, концертмейстер Мирослава Медведська). Потішили глядачів своє любов’ю до творчості Кобзаря і наші студентки: Вікторія Стадницька, Лілія Кузик, Марта Яцуняк та Ірина Лукач.

Ведуча свята Ірина Гузенко, старший викладач кафедри гуманітарних дисциплін продекламувала «Молитву» та "Заповіт" Тараса Шевченка. Закінчився вечір при запалених свічках з сумом та скорботою за загиблими на Майдані Незалежності.

Нехай слова Великого Кобзаря назавжди залишаться у наших серцях і зігрівають їх у цей нелегкий для України час: "Борітеся — поборете, Вам бог помагає! За вас правда, за вас слава І воля святая!"

Марія Савич – Станішевська,
культурно-мистецький відділ