Василь Іванчук і Анна Музичук – перші номери України

У норвезькому Тромсе стартувала 41-а Всесвітня шахова Олімпіада, де в складі чоловічої та жіночої збірних команд України в ролі лідерів виступають представники Львівського державного університету фізичної культури – випускники Василь Іванчук і Анна Музичук та студентка ЛДУФК Марія Музичук.

Чоловічий і жіночий турніри проводяться за швейцарською системою в 11 турів. У складі кожної команди 4 основних учасника і 1 запасний. Переможці визначаються за найбільшою кількістю командних очок. У чоловічому турнірі зареєструвалося 178 команд, у жіночому - 139.

За чоловічу збірну України, яка за середнім рейтингом перших чотирьох учасників (2722) у стартовому списку йде другою, слідом за командою Росії, виступатимуть Василь Іванчук, Руслан Пономарьов, Павло Ельянов, Олександр Моісеєнко, Антон Коробов.

За жіночу, яка за середнім рейтингом перших чотирьох учасниць (2505) у стартовому списку йде третьою, слідом за командами Китаю та Росії, виступатимуть – Анна Музичук, Марія Музичук, Анна Ушеніна, Наталія Жукова, Інна Гапоненко.

У першому турі чоловіча команда України зустрілася (білими на 1-ій і 3-ій дошках) з командою Тунісу. Наша жіноча команда грала (чорними на 1-й і 3-й дошках) з командою Люксембургу. Лідери обох українських команд в цьому турі були вільні. Але це не завадило нашим гросмейстерам виграти усі партії…

У другому турі чоловіча збірна України несподівано зіграла унічию з командою Норвегії (2:2), а жіноча збірна України здолала Австралію (3:1). Василь Іванчук програв свою партію, Олександр Моісеєнко виграв, Антон Коробов і Павло Ельянов зіграли унічию. У жінок Ганна Ушеніна та Марія Музичук зіграли унічию, а Інна Гапоненко та Наталія Жукова виграли свої партії.