Велопрогулянка з незрячими

14 жовтня 2014 року громадськість відзначала Міжнародний день білої тростини. З метою привернення уваги громадськості до потреб незрячих, у Львові Українське товариство сліпих влаштувало у Львові непересічну акцію, під час якої незрячі, завдяки студентам кафедри стрільби та технічних видів спорту Львівського державного університету фізичної культури, відчули себе повноцінними велосипедистами. Їм асистували триатлоністи Олександр Скульський (41 група ФС), Олександр Мельник (21 ФС) і Олена Сусол (53 ФФВ).

УТОС організувало цю акцію спільно з львівським підприємцем, який спеціалізується на прокаті велосипедів.

Адреналін переповнював обидві сторони учасників прогулянки парком Івана Франка на велосипедах-тандемах: як незрячих, так і спортсменів-волонтерів з Львівського державного університету фізичної культури. «Для нас дуже цінним став досвід співпраці з незрячими. Ми вперше каталися на тандемах та взаємодіяли з незрячими як з партнерами командного виду спорту.» - поділилася враженнями триатлоністка Олена Сусол.

А голова Львівської обласної організації УТОС Любов Кукуруза додала: « Наші підопічні щиро вдячні компанії з прокату велосипедів та хлопцям-тріатлоністам за адаптованість та здійснення мрії доступності велосипедів-тандемів для незрячих. На майбутнє ми й надалі плануємо влаштовувати такі велопрогулянки, як один із прикладів руйнування усталених стереотипів» .

Довідка

Сьогодні в Україні проживає близько 65 тис. незрячих осіб. Загалом же у світі є орієнтовно 314 млн. осіб, що мають порушення зору, викликані різними причинами, з яких 45 млн. – сліпі. Дітей же, віком до 15 років, за різними оцінками, налічується 1,4 млн.

У Львові ж на обліку в управлінні соціального захисту Львівської міської ради перебувають 1203 незрячі особи І і ІІ груп інвалідності (з яких 820 – І група). З бюджету міста вони отримують пільги на оплату ЖКП 50% (І група) і 40% (ІІ група), а також мають право на отримання від міста муніципальної субсидії (за умови призначення державної субсидії з урахуванням пільг). Окрім того, місто надає підтримку неурядовим організаціям на реалізацію соціально-культурних проектів, проведення соціальних заходів та на ведення діяльності організації.