Все для тебе, моя люба мамо

Якщо говорити між нами,
То все починається з мами.
І казочка перша у світі,
І сонячна подорож в літо.
Найперші легенькі сніжинки
І сяюче диво - ялинка.
Від мами - і літери, q слово,
І зроблена разом обнова....
Якщо говорити між нами,
То все починається з мами.
(М. Пономаренко)


Минулої неділя своє свято відзначали найдорожчі у цілому світі для кожного із нас – наші матері. Святкують цей день у травні, тому що  це місяць Пречистої Діви Марії, яка благословила у хресну путь свого єдиного сина – Спасителя людства. У травні, коли природа Мати виряджає свою доню Землю в пишному уборі весняних квітів у дорогу життя, праці й радості, люди висловлюють подяку материнській самопожертві і відзначають День Матері. 
Вперше організувала День Матері американка із Філадельфії Анна Джарвіч у 1910 році. Після першої світової війни це свято почали відзначати у Швеції, Норвегії, Данії, Німеччині, Чехословаччині. Серед української громади День Матері вперше влаштував Союз українок Канади в 1928 році. Наступного року це свято відзначалося вже й у Львові.

 

Цьогоріч, 16 травня в актовій залі Львівського державного університету  фізичної культури до цього святкового дня була підготовлена ціла концертна програма. На святі зібралося чимало людей, зокрема це студенти та матері.

Ярина Сметана, Соломія Мильчук, Павло Кучер та Віталія Собків – студенти нашого університету, співали пісні про найдорожчих – наших матерів.

Впродовж двох годин зі сцени милували око і слух глядача також запрошені гості - солісти студії естрадного вокалу МПК ім. Г.Хоткевича «Подих весни» на чолі з керівником Анною Кривутою.

 

Концертана прогама у діток була дуже насичена та різноманітна: то на очі наступали сльози від щирих слів, то хотілося веселитися і навіть підспівувати. Загалом «Подих весни» складається із шістнадцяти солісток та двох солістів. По закінченню концерту всі учасники студії отримали іменні подяки від нашого університету.

Любов матері... Що може бути сокровенніше? Жінка-мати  – лаконічно, але водночас так багато... У нас підсвідомо живе довіра до неї, ми знаємо, що мати не відвернеться від своєї дитини, її любов сильніша за буденні образи. Тому забувати про неї не варто. І святковий концерт – це найменше, що ми можемо зробити для неї. А справді найдорожчим подарунком буде ласка, повага, любов і тепло. Кажуть, що великі люди не народжуються  – їх вирощують матері. Все це факти, які тільки підтверджують, що впродовж тисячоліть, незважаючи на всі лихоліття, жінка-мати є вічним джерелом невичерпної любови та берегинею національних традицій. Дякую Тобі, мамо…


Марія Савич – Станішевська
культурно-мистецький відділ

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ