За два тури до фінішу

Чемпіонат України з шахів серед чоловіків і жінок, що проходить у передмісті Львова (с. Малехів, готель «Варшава») наближаються до свого завершення. Організаторам залишилося провести два тури. приємно, що лідерство у жінок утримує випускниця Львівського державного університету фізичної культури Анна Музичук.

Ключові партії звітного туру Гапоненко – Жукова і Осьмак – А.Музичук завершилися внічию, – йдеться у пресс-релізі Федерації шахів України. Але якщо перша зустріч добігла фінішу за рівної гри, то у другій – киянка пішла на мирову угоду у дещо кращій позиції. «Я відчувала, що маю шанси пограти на перемогу, – сказала після поєдинку Осьмак, – але у мене було дуже мало часу, і я не бачила вирішального продовження. Тож погодилася на пропозицію суперниці…».

Нічиїми лідерів скористалася студентка ЛДУФК Марія Музичук, котра в драматичній партії переграла Танцюру й знову втрутилася в боротьбу за медалі. Тепер одразу шість шахісток претендують на подіум. Але в першу чергу багато в чому визначальною стане партія 8-го туру Жукова – А.Музичук.

7-й тур (20 листопада): Осьмак – А.Музичук – нічия (25 ходів); Танцюра – М.Музичук – 0:1 (64); Долуханова – Тарлєва – нічия (62); Гапоненко – Жукова – нічия (23); Калініна – Ушеніна – -:+.

Турнірне становище після 7-го туру: Анна Музичук (Львів, 2545) – 5,5; Наталія Жукова (Одеса, 2470) – 5; Юлія Осьмак (Київ, 2246), Марія Музичук (Львів, 2529) і Ольга Калініна (Тернопіль, 2259) – по 4,5; Інна Гапоненко (Херсон, 2381) – 4; Євгенія Долуханова (Харків, 2284) – 3; Віра Тарлєва (Харків, 2127) – 2,5; Марія Танцюра (Сімферополь, 2302) – 1,5; Анна Ушеніна (Харків, 2494) – 0.

У 8-му турі (21 листопада) зустрічаються: Жукова – А.Музичук, М.Музичук – Долуханова, Тарлєва – Осьмак, Гапоненко – Калініна, Ушеніна – Танцюра.

У чоловіків Кузубов втримав лідерство після доволі швидкої нічиєї з Іванчуком. Не виключено, що львів’янин налаштовувався на серйозну боротьбу, однак краматорець уже в дебюті «охолодив» його – розіграв максимально надійний розмінний варіант іспанської партії. У позиції, де суперники потиснули руки, білі мали символічну перевагу, тож досягли бажаного результату фактично з позиції сили.

Втім, зовсім безхмарним фініш для Кузубова не буде. Один з його переслідувачів – Ельянов виграв у торішнього чемпіона України Криворучка (останній після цієї поразки втратив навіть теоретичні шанси відстояти звання). Наразі розрив між першим і другим місцем складає лише півочка.

Міг упритул наблизитися до лідера і екс-чемпіон світу Пономарьов, однак, маючи певну перевагу, він не зміг зламати впертий опір Моїсеєнка, котрий, до речі, також зберігає хороші шанси поборотися за «золото».

Найдовшою цього дня була партія Арещенко – Ковчан. Білі змусили суперника здатися лише на 93-му ході.

9-й тур (20 листопада): Кузубов – Іванчук – нічия (27 ходів), Криворучко – Ельянов – 0:1 (41), Пономарьов – Моісеєнко – нічия (34), Арещенко – Ковчан – 1:0 (93), Коробов – Зубов – нічия (26), Богданович – Зубарєв – 0:1 (56).

Турнірне становище після 9-го туру: Юрій Кузубов (Краматорськ, 2661) – 6,5; Павло Ельянов (Харків, 2719) – 6; Олександр Моісеєнко (Харків, 2701) і Руслан Пономарьов (Київ, 2711) – по 5,5; Антон Коробов (Харків, 2680) – 5; Олександр Арещенко (Львів, 2655), Василь Іванчук (Львов, 2726) і Олександр Зубов (Миколаїв, 2588) – по 4,5; Юрій Криворучко (Львів, 2706) – 4; Олександр Ковчан (Харків, 2585) – 3; Станіслав Богданович (Одеса, 2590) і Олександр Зубарєв (Запоріжжя, 2588) – по 2,5.

У 10-му турі (21 листопада) зустрічаються: Зубарєв – Кузубов, Моісеєнко – Ельянов, Пономарьов – Богданович, Іванчук – Арещенко, Ковчан – Коробов, Зубов – Криворучко.

Церемонія закриття чемпіонату: 22 листопада – 18:30.

Роман Цюняк