Без таких ректорів не було б сильного студентського спорту УкраїниХотів би звернути увагу на це фото. В об’єктив мого фотоапарата потрапило п’ятеро керівників наших вищих навчальних закладів. Це оплот, надійний тил (можна називати ще багато різних епітетів) нашого студентського спорту. Це наша гордість і слава!

Саме завдяки їхній справжній підтримці наші студентські команди постійно серед призерів на престижних міжнародних змаганнях. Крім того, їхні студенти-спортсмени становлять основу національної збірної України з олімпійських і неолімпійських видів спорту. Так, буде на перших Європейських іграх у Баку і так буде на літній Всесвітній Універсіаді-2015 в корейському місті Кванджу. Щиросердна вам за це подяка! До речі, ледве умовив цих поважних панів розкрити коробочки з високими відзнаками за вагомий особистий внесок у розбудову українського студентського спорту.

Нагадаю, зимовій Універсіаді-2015 наші спортсмени здобули п’ять медалей (2 золоті, 1 срібна, 2 бронзові). Усі свої медалі українські студенти завоювали в одному виді спорту ‑ біатлоні. Чемпіонами стали студент Сумського державного університету Дмитро Русинов (індивідуальна гонка) і студент Львівського державного університету фізичної культури Віталій Кільчицький (мас-старт). У тій же дисципліні (мас-старт) Русинов завоював срібну нагороду, а бронзові медалі Україні здобули студентка Національного університету державної податкової служби України Яна Бондар (жіночий мас-старт) і команда в змішаній естафеті, де крім Бондар і Русинова змагалися студентка Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т.Г.Шевченка Юлія Бригинець та студент Сумського державного педагогічного університету імені Макаренка Руслан Ткаленко.

У медальному заліку збірна України фінішувала тринадцятою. Для підготовки та участі студентів-спортсменів у цих престижних змаганнях об’єднали зусилля Комітет з фізичного виховання та спорту, Міністерство освіти і науки, Міністерство молоді та спорту, Спортивна студентська спілка та федерації України з видів спорту.

Велику увагу приділили підготовці та участі студентів у ХХVІІ Всесвітній зимовій Універсіаді керівники вищих навчальних закладів, студенти яких стали чемпіонами і призерами Універсіади: Васильєв А. В. (Сумський державний університет), Приступа Є. Н. (Львівський державний університет фізичної культури), Носко М. О. (Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г.Шевченка), Тарангул Л. Л. (Національний університет податкової служби України), Кудренко А. І. (Сумський державний педагогічний університет ім. А.С.Макаренка).

Варто також відзначити ректорів вищих навчальних закладів, які надали фінансову підтримку своїм студентам для забезпечення участі в Універсіаді. Серед них ‑ Приступа Є. Н. (Львівський державний університет фізичної культури), Крисоватий А. І. (Тернопільський національний економічний університету), Вегеш М. М. (Ужгородський національний університет), Цепенда І.Є. (Прикарпатський національний університет ім. Василя Стефаника), Імас Є. В. (Національний університет фізичного виховання і спорту України).

Нині триває підготовка до літньої Універсіади-2015 у Кванджу. МОН України, освітянський Спорткомітет, ректори провідних і не провідних вишів нашої держави роблять все можливе і навіть неможливе (це буває навіть частіше), щоб наші студенти якнайкраще підготувалися до відповідального старту сезону – світового студентського спортивного форуму.

Переконаний, саме з такими керівниками, які не за посадою, а за покликом серця стали справжніми «спортивними ректорами» ми всі разом здатні підкорити спортивний Олімп.


Микола Моторний, заслужений журналіст України

(прес-служба Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України).

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ