Дні Європи у ЛДУФК

У Львівському державному університеті фізичної культури з 12 по 21 травня 2015 року було проведено заходи «Дні Європи у ЛДУФК». Програма була реалізована на виконання листа Міністерства освіти і науки України від 26.01.2015 р. №7/1-16-21-15 щодо відзначення Дня Європи 2015 року. Організатором події був культурно-мистецький відділ.

У рамках програми за сприяння відділу технічного забезпечення навчальної роботи демонстрували мультимедійні відеоролики, а саме «Подорож Європою» (цікаві факти про країни Європи, їх історичні пам’ятки, найкрасивіші міста…). Зокрема й матеріали за тематикою таких соціальних проектів: «Європа починається з тебе», «Що кажуть про Європу діти?», «Тривалий мир в Європі» та ін. Також працівники бібліотеки організували виставку тематичної літератури.

У День європейського кіно організатори продемонстрували фільм «Містер Тернер» (Великобританія), головний герой, якого Тімоті Сполл, здобув нагороду Європейської кіноакадемії 2014 року у номінації «Найкращий актор». Ця нагорода вважається найпрестижнішою у Європі. Її також називають «Європейським Оскаром».

Кульмінацією заходів стала інтерактивна студентська вікторина «Що ми знаємо про Європу?». Вікторина містила запитання і завдання на різну тематику, серед яких: «Так просто», «Видатні постаті», «Мистецькі цінності», «Для кмітливих», «Що тут зайве?», «Бонусне пенальті», «Віртуальний тур Європою».

За перемогу, долаючи усі інтелектуальні перепони під час мандрівок, боролися такі чотири студентські команди університету: «Туманний альбіон», «Лемберг», «Лондон» і «Амстердам».

Європа – це відомі і цікаві люди, великі науковці. Тема «Видатні постаті» містила завдання, які стосувалися особистостей різних епох (наприклад, італійського художника Леонардо да Вінчі, англійського футболіста Девіда Бекхема, іспанської оперної співачки Монсеррат Кабальє, австрійського композитора Вольфганга Амадея Моцарта та ін.). Завданням для учасників було назвати людину, яка зображена на фото, вказати її професію та країну, де вона народилася.

Однією із найскладніших виявилася тема «Для кмітливих». Наприклад, не всі знали, що найвужча вулиця Німеччини є в Ройтлінгені, а її ширина у найвужчому місці – 31 см. Зазначити ж особливість ресторану «Соло для двох» в італійському місті Баколі змогли всі команди. Так, у цьому закладі є лише один столик, а бронювати місце потрібно за пів року до потрібної дати.

Найгірші результати були щодо теми «Мистецькі цінності». Не усі пам’ятали, що один із найвідоміших творів живопису у світі – «Джоконда» Леонардо да Вінчі зберігається у Луврі. Хоча те, що статуя Свободи була побудована у Франції, а тільки потім передана США як подарунок, знали майже всі учасники.

Гарні результати були під час конкурсу «Бонусне пенальті», на яке команди делегували лише одного представника. Всі учасники здобули бали, сказавши, що головний приз Каннського кінофестивалю – «Золота пальмова гілка». Однак жодному не була зарахована відповідь щодо Гонкурівської премії, яка присуджується лауреатам в галузі літератури.

Майстерність туристичних гідів учасники демонстрували у «Віртуальному турі Європою», озвучуючи відеоматеріали про місто кохання та романтики, Париж, і незабутню Чорногорію. Оцінювали змагання усі команди, окрім тої, яка на цей момент брала участь у конкурсі. Учасники були об’єктивними, підтримуючи своїх конкурентів дотепними коментарями.

Отож кращими знавцями інтерактивної вікторини стали студенти із «Туманного альбіону», які набрали 51 бал. У команді переможців такі студенти: Анастасія Чугай (23група, факультет здоров’я людини і туризму), Остап Возний (3 група, ЗЛіТ), Оксана Федунь (4 група, ЗЛіТ), Михайло Ворон (22 група, ЗЛіТ), Антон Дмитренко (22 група, факультет фізичного виховання).

Команда «Амстердам», яку представляли Оля Онущак, Наталія Панасевич, Романна Харченко, Максим Фадєєв, Іван Ситайло, зайняли друге місце серед лідерів інтерактивної вікторини, здобувши 48 балів.
На третьому місці, із результатом 38 балів опинилися представники команди «Лемберг», а саме Юрій Мочульський, Олег Семенюк, Іван Пирожик, Ростислав Галамай.

«Лондонська» збірна команда, у складі якої боролися Андрій Мартинюк, Вікторія Совтус, Володимир Головко, Валерія Макурова, завершили конкурс, набравши загалом 31 бал.

Вивчаючи особливості європейських країн, дізнаючись цікаві факти їх історії, милуючись звабливими і неповторними краєвидами, можемо сказати, що Європа не починається із конкретного міста чи держави. Європейські цінності – це цінності Людини. Європа не починається у Греції, Франції чи Великобританії. Європа починається із КОЖНОГО з нас.

Іванна Литвинець
Культурно-мистецький відділ