Друга «бронза» Олени Підгрушної

Жіноча збірна України на чолі зі своїм капітаном, якою є аспірантка Львівського державного університету фізичної культури, олімпійська чемпіонка Олена Підгрушна продемонструвала чудовий результат в жіночому спринті на етапі Кубка світу в Естерсунді. Окрім «бронзи» Олени Підгрушної, яка для неї стала вже другою в сезоні, ще дві українські спортсменки потрапили до Топ-15.

Без промахів в нашій команді гонку завершила лише Надія Бєлкіна, у якої 30-й результат на фініші. Проте, наші дівчата продемонстрували чудову швидкість, про що свідчить потрапляння Ольги Абрамової і Олени Підгрушної в найкращу десятку в цьому компоненті, а Юлії Джими – у двадцятку. Саме завдяки такій швидкості на останньому колі Олена Підгрушна змогла зачепитися за третє місце, відігравши п’ять позицій, а Абрамова показала найкращий свій результат у рамках Кубку світу. Також варто відзначити Юлію Джиму, у якої 13-е місце, і вищезгадану Надію Бєлкіну.

Щодо тріумфаторів гонки, то «золото» виборола чеська біатлоністка Габріела Соукалова, яка продемонструвала ідеальне поєднання влучності й швидкості ходу. Срібну нагороду доволі сенсаційно виборола італійка Федеріка Санфіліппо, яка до цього навіть не потрапляла до Топ-10 у гонках Кубку світу.

Кубок світу. Етап в Естерсунді, Швеція. Спринт. Жінки: 1. Габріела Соукалова (Чехія) (0+0) 19:46.2; 2. Федеріка Санфіліппо (Італія) (0+0) +15.0; 3. Олена Підгрушна (Україна) (1+0) +38.4 ... 7. Ольга Абрамова (Україна) (1+0) +46.0; 13. Юлія Джима (Україна) (1+0) +55.4; 30. Надія Бєлкіна (Україна) (0+0) +1:32.4; 68. Валя Семеренко (Україна) (1+1) +2:30.7; 71. Яна Бондар (Україна) (0+1) +2:36.4

Олена Підгрушна не змогла повторити свій успіх у гонці переслідування на етапі Кубку світу в Естерсунді після третього місця у спринті. Українка програвала у швидкості своїм суперницям, а два штрафні кола на двох останніх рубежах відкинули її на 10-е місце на фініші. Ольга Абрамова також погіршила свої позиції, фінішувавши лише 17-ою. Потрапила в очкову зону і Юлія Підгрушна.
А перемогу здобула фінська біатлоністка Кайса Мякяряйнен, яка упродовж усієї дистанції була в затінку й лише на останньому колі скористалася промахами суперниць і випередила Доротею Вірер і Франциску Хільдебранд. Італійка, до речі, на фініші відібрала друге місце у німкені, яка йшла першою після останньої стрільби.

Кубок світу. Етап в Естерсунді, Швеція. Гонка переслідування, 10 км. Жінки: 1. Кайса Мякяряйнен (Фінляндія) (1+0+1+0) – 30:45.1; 2. Доротея Вірер (Італія) (0+0+1+0) – +1.9; 3. Франциска Хільдебранд (Німеччина) (0+0+0+0) – +3.3; 4. Марі Дорен Абер (Франція) (1+0+1+1) – +12.5; 5. Габріела Соукалова (Чехія) (0+1+1+0) – +12.8; ...10. Олена Підгрушна (Україна) (0+0+1+1) – +1:17.8; ...17. Ольга Абрамова (Україна) (1+2+1+1) – +1:57.3; ...28. Юлія Джима (Україна) (1+0+1+1) – +32:51.0; ...42. Надія Бєлкіна (Україна) (0+1+0+1) – +3:46.3

Олена Підгрушна втратила друге місце у загальному заліку біатлонного Кубку світу-2015/16. Українка після десятого місця у гонці переслідування пропустила вперед Доротею Вірер і Марі Дорен Абер. Лідерство ж зберегла чешка Гаріела Соукалова.

Кубок світу. Загальний залік. Жінки. Станом на 6 грудня: 1. Габріела Соукалова (Чехія) – 140; 2. Доротея Вірер (Італія) і Марі Дорен Абер (Франція) – 135; 4. Олена Підгрушна (Україна) – 127; 5. Тіріл Екхофф (Норвегія) – 115; ..10. Ольга Абрамова (Україна) – 85; ...15. Юлія Джима (Україна) – 64; ...47. Наталія Бурдига (Україна) – 14; ...51. Надія Бєлкіна (Україна) – 11.