«Галичанка» у першій грі півфіналу Кубка Виклику програла «Погоні-Балтика»

Вчора, 4 квітня, гандболістки львівської «Галичанки» зіграли перший, гостьовий поєдинок проти польської «Погоні-Балтики» зі Щецина у рамках півфінальної стадії розіграшу Кубку Виклику сезону-2014/2015. Гра на паркеті Hala Miejska у Щецині завершилася перемогою полячок з мінімальним рахунком 29:28.

Гандбол. Жінки. Кубок Виклику-14/15. Півфінал. Перша гра
СПР «Погонь-Балтика» (Щецин, Польща) – ГК «Галичанка» (Львів, Україна) – 29:28 (13:13)
4 квітня. Початок – 19:00. Щецин. Hala Miejska. 730 глядачів.

Судді: Сімоне Зендалі, Стефано Ріелло (обидва – Італія).
Делегат ЄГФ – Іон Сербу (Румунія).

СПР «Погонь-Балтика»: Шиверська, Пляцек – Цебуля (7 голів / 1 з пенальті), Кроліковска (5), Стаховска (5), Стасяк (5), Копровска (3 / 3), Гловіньска (2), Гишко (1), Зімни (1 / 1), Юрчик, Коханяк, Сабала, Нога, Завістовска.

Тренер – Адріан Струзік.

ГК «Галичанка»: Гілязетдінова, Гладун – Савчин (6), Смбатян (6 / 1), Стельмах (5 / 2), Коновалова (3), Парандій (2), Сабова (2), Баранович (1), Косміна (1), Сідлецька (1), Туркало (1), Біла, Косик, Дорожівська.

Тренер – Василь Козар.

7-метрові пенальті: 7 (кидали) / 5 (забили) – 5 / 3.

2-хвилинні вилучення: Стасяк, Зімни (двічі) – Сабова, Стельмах, Смбатян, Туркало.

Гру розпочала «Галичанка» і вже в першій атаці нашу команду спіткало невезіння – Стельмах кинула по воротах потужно, але м’яч прийняла на себе штанга. Натомість полячки свій перший шанс не змарнували – Гловіньска відкрила рахунок: 1:0 на користь господарок майданчика. За хвилину Косміна відкрила лік голам українок, але тут же Стаховска вдруге вивела вперед польську команду – 2:1. А на 8-й хвилині після влучного кидка Савчин вперше у рахунку повела «Галичанка» – 4:3. Це був перший і останній у першій 30-хвилиці випадок, коли гості вигравали. Після цього перед вела лише «Погонь-Балтика», але більше, ніж на два м’ячі підопічним Адріана Струзіка відірватися ніяк не вдавалося. А на останній хвилині тайму зусиллями Баранович львів’янки наздогнали суперниць – 13:13. Господарки, щоправда, мали чудову нагоду таки піти на перепочинок нехай і з мінімальною, але все ж перевагою в рахунку, однак спочатку Завістовска влучила у каркас воріт, а потім Зімни не реалізувала 7-метровий штрафний кидок.

Друга половина видалася не менш інтригуючою, але події у ній розвивалися немов на гойдалках. Почалося все з того, що Агата Цебуля, найрезультативніший гравець матчу у складі обох команд, вивела господарок вперед (14:13), однак гості не лише не відпускали суперниць у відрив більше, ніж на м’яч, а й на 42-й хвилині після вдалого завершення атаки Наталкою Савчин вже самі вийшли уперед на два пункти – 22:20.

Здавалося, ще трохи і «Галичанка» дотисне «Погонь-Балтику». Однак реалії життя виявилися дещо іншими. Упродовж наступних десяти хвилин підопічні Василя Козаря не спромоглися закинути бодай один м’яч. Справжній кураж у ці хвилини впіймала досвідчений голкіпер команди зі Щецина Соломія Шиверська. Ще до гри вона казала, що матчі проти «Галичанки» для неї будуть особливими. Воно й зрозуміло – справа в тому, що Соломія народилася і виросла у… Львові. І от в середині другого тайму її майстерність, про яку і раніше всі добре знали, засяяла усіма гранями воротарського таланту. Лише під сам кінець 52-ої хвилини нашим дівчатам вдалося перервати десятихвилинну гольову «засуху» у своїй грі та й то Тамара Смбатян закинула 23-й м’яч у ворота полячок, реалізувавши 7-метровий штрафний кидок. На той момент у активі команди зі Щецина вже було 27 голів, тож за вісім хвилин до закінчення гри перевага господарок в рахунку становила чотири пункти – 27:23.

Однак треба віддати належне Василю Козарю, який по ходу гри зумів повернути своїм підопічним впевненість у собі і кінцівка зустрічі була за «Галичанкою». Поступово українки повернули собі ініціативу і до фінального свистка зуміли скоротити відставання до мінімуму – 28:29. Цікаво, що на останній хвилині лідери обох команд – спочатку Ірина Стельмах, а за якийсь десяток секунд і Агата Цебуля – почергово влучили у штангу.

Програвати завжди неприємно, але поразка в один м’яч залишає нашій команді хороші шанси за сумою двох матчів здобути перемогу і вийти в фінал. Втім, для цього за тиждень галичанкам треба зіграти на максимумі своїх можливостей. Ну а в тому, що львівські вболівальники прийдуть у наступну суботу в палац спорту «Галичина» і підтримають свою улюблену команду, ніяких сумнівів бути не може. Адже ще ні одна львівська команда в жодному ігровому виді спорту не добиралася до фіналу єврокубкового турніру.  І от у «Галичанки» є історичний шанс це зробити. Але ще раз наголосимо, що для цього необхідно усім – і гравцям, і тренерам, і керівництву клубу, і вболівальникам – докласти максимум зусиль для втілення цієї мети у життя.

Додамо, що вчора було зіграно перший матч і в іншому півфіналі, де грають два французькі клуби – ГАК «Гандбол» з Орше та «Юніон Міос Біганос-Беглєс» з Бордо. У першій грі з солідною перевагою у сім м’ячів (28:21) переміг ГАК «Гандбол». А зважаючи на те, що гандболістки з Орше виграли на майданчику суперника у Бордо, то схоже, що ім’я першого фіналіста з ймовірністю на 99 відсотків уже відоме.