«Галичанка» – вдруге поспіль у півфіналі Кубка Виклику

Гандболістки львівської «Галичанка», у складі якої здебільшого виступають студентки й випускниці Львівського державного університету фізичної культури, минулими вихідними двічі обіграли сербську команду «Наіса» з міста Ніш у поєдинках чвертьфінальної стадії розіграшу Кубка Виклику сезону-2014/2015 – 28:22 і 27:20 – і в такий спосіб другий рік поспіль пробилися у квартет півфіналістів престижного євротурніру.

За взаємною домовленістю команд, обидва поєдинки 1/4 фіналу було зіграно  у Львові, на паркеті палацу спорту «Галичина». У першій грі номінальним господарем зустрічі були сербки. Зрештою, саме суботній поєдинок фактично і визначив долю путівки у півфінал.

Перший тайм розпочався з атак галичанок, які й відкрили лік закинутим м’ячам у матчі: 7-метровий штрафний кидок реалізувала Ірина Стельмах, а на 7-й хвилині перевага у рахунку нашої команди становила вже три голи – 6:3.

Втім, гандболістки «Наіси» доволі швидко прийшли до тями, перебудували гру у захисті і упродовж наступних п’яти хвилин не дозволили підопічним Василя Козаря закинути бодай один м’яч. Водночас самі сербки провели чотири поспіль результативні атаки і тим самим вперше у грі вийшли вперед – 7:6.

У подальшому, до свистка на перерву, на майданчику точилася рівна боротьба, в ході якої суперники почергово виходили вперед, але не більше ніж на один пункт. Лише незадовго до свистка про закінчення першої 30-хвилинки «Галичанка», скориставшись двохвилинним вилученням у сербок, зуміла відірватися на два голи – 15:13.

Другий тайм розпочався з результативної атаки «Наіси» і на табло загорілися цифри – 15:14. А от надалі глядачі упродовж семи хвилин стали свідками бенефісу воротарів і оборони обох команд – атака і українок, і сербок весь цей час працювала вхолосту. Лише на 38-й хвилині наші дівчата відновили свою перевагу у два м’ячі, зумівши довести її до трьох (21:18) за десять хвилин до фінального свистка.

Остання третина другого тайму пройшла за переваги львів’янок, які виявилися краще готовими функціонально. Сербки не встигали за швидкими діями «Галичанок», тож змушені були часто фолити. Наші дівчата за надмірну жорсткість карали суперниць закинутими м’ячами і за три хвилини до закінчення гри вигравали вже з різницею у сім пунктів – 27:20.

Але підопічні Светіслава Йовановіча довели, що також мають характер і в підсумку не лише не дозволили галичанкам довести справу до розгрому, а й скоротили відставання в рахунку до шести голів – 28:22. Могли сербки програти ще менше, але Крістіна Недельковіч не реалізувала пенальті, призначений грецькими арбітрами на останній секунді гри – після її кидка м’яч пройшов повз рамку воріт Єлизавети Гілязетдінової, яка загалом відмінно провела увесь поєдинок.

На жаль, не обійшлося в суботу для нашої команди і без прикрого епізоду: Наталя Воловик у ході гри отримала дуже серйозну травму – порвала ахіл і тепер на неї чекає тривале лікування.

Що ж до другого матчу, то в неділю «Наіса» з перших хвилин намагалася нав’язати «Галичанці» свою гру, аби спробувати вирвати перемогу за сумою двох поєдинків. Та наші дівчата, знаючи непоступливий характер балканок, були до цього готові і вийшли на майданчик максимально зібраними, як і в суботу. За великим рахунком вже після 20-ої хвилини, коли перевага підопічних Василя Козаря сягнула чотирьох голів (10:6), а за сумою двох матчів – десяти (38:28), практично ні в кого не було сумнівів, що у півфінал вийдуть українки. Щоправда, сербки, скориставшись чисельною перевагою у два гравці, до закінчення першої 30-хвилинки дещо скоротили відставання – 11:14. Однак судячи з розвитку подій на майданчику по перерві, у загальний успіх підопічні Светіслава Йовановіча, як власне й сам тренер «Наіси», не вірили. Натомість команда Василя Козаря, який у другому таймі надав ігровий час більшості резервісток, впевнено довели гру до перемоги з переконливим рахунком 27:20.

Дві перемоги вивели «Галичанку» у півфінал, де її суперником буде польський клуб «Погонь Балтика» зі Щецина, який в 1/4 фіналу, програвши перший поєдинок турецькому ГСК «Ардесен» (28:31), зумів у другій зустрічі здобути перемогу з більш переконливим рахунком – 31:26. Зазначимо, що після першого тайму туркені вигравали 13:11, але по перерві полячки не лише повернули інтригу в гру, а й вирвали путівку у півфінал.

Нагадаємо, в минулому сезоні підопічні Василя Козиря припинили свої виступи в Кубку Виклику саме на стадії півфіналу, поступившись команді із Швеції. Будемо сподіватися, що цього разу «Галичанка» зуміє пробитися у фінал.

Іван Дупнак

Гандбол. Жінки. Кубок Виклику-14/15. 1/4 фіналу

Перший матч

ЗРК «Наіса» (Ніш, Сербія) – «Галичанка» (Львів, Україна) – 22:28 (13:15).
14 березня. 15:00. Львів. ПС «Галичина». 750 глядачів.

Судді: Міхаіл Мертіньян, Євангелос Сирепісіос (обидва – Греція).
Делегат ЄГФ – Маріан Чех (Словаччина).

ЗРК «Наіса»: 1. Анна Качаревіч, 12. Мілена Петковіч; 17. Марія Петровіч (7 голів), 21. Марія Філіповіч (6), 11. Крістіна Недельковіч (5), 15. Теодора Здравковіч (2), 8. Анастасія Джоковіч (1), 20. Катаріна Танашковіч (1), 10. Даніела Крічак, 4. Крістіна Марковіч, 7. Міліса Мітровіч, 2. Олівера Ніколіч, 6. Алєксандра Пешіч, 9. Алєксандра Стефановіч, 3. Майя Вельковіч, 13. Йована Здравковіч.

Тренер – Светіслав Йовановіч.

«Галичанка»: 12. Єлизавета Гілязетдінова, 16. Марія Гладун; 14. Ірина Стельмах (8), 9.  Марина Коновалова (7), 8. Олеся Парандій (4), 27. Наталя Tуркало (3), 6. Анастасія Баранович (2), 19. Тамара Смбатян (2), 3. Влада Koсміна (1), 21.  Олена Koсик (1), 7. Марія Біла, 24. Софія Давидянс, 13. Наталя Сабова, 2. Наталя Савчин, 15. Вікторія Сідлецька, 5. Наталя Воловник.

Тренер – Василь Козар.

7-метрові пенальті: 7 (кидали) / 4 (забили) – 5 / 4.

2-хвилинні вилучення: Марія Петровіч, Крістіна Недельковіч, Катаріна Танашковіч, Олівера Ніколіч – Ірина Стельмах, Тамара Смбатян (двічі).

Попередження: Марія Петровіч, Теодора Здравковіч, Катаріна Танашковіч – Ірина Стельмах, Анастасія Баранович, Вікторія Сідлецька.

Другий матч

«Галичанка» (Львів, Україна) – ЗРК «Наіса» (Ніш, Сербія) – 27:20 (14:11).
15 березня. 15:00. Львів. ПС «Галичина». 750 глядачів.

«Галичанка»: 12. Єлизавета Гілязетдінова, 16. Марія Гладун; 14. Ірина Стельмах (6), 9.  Марина Коновалова (4), 8. Олеся Парандій (4), 27. Наталя Tуркало, 6. Анастасія Баранович (2), 19. Тамара Смбатян (1), 3. Влада Koсміна (1), 21.  Олена Koсик (2), 7. Марія Біла (3), 24. Софія Давидянс, 13. Наталя Сабова, 2. Наталя Савчин (3), 15. Вікторія Сідлецька (1).

ЗРК «Наіса»: 1. Анна Качаревіч, 12. Мілена Петковіч; 17. Марія Петровіч (3), 21. Марія Філіповіч, 11. Крістіна Недельковіч (5), 15. Теодора Здравковіч, 8. Анастасія Джоковіч, 20. Катаріна Танашковіч (4), 10. Даніела Крічак, 4. Крістіна Марковіч, 7. Міліса Мітровіч, 2. Олівера Ніколіч, 6. Алєксандра Пешіч (4), 9. Алєксандра Стефановіч (1), 3. Майя Вельковіч (3), 13. Йована Здравковіч.

7-метрові пенальті: 5 / 4 – 3 / 2.

2-хвилинні вилучення: Вікторія Сідлецька (двічі), Влада Koсміна (двічі), Ірина Стельмах, Олена Koсик – Марія Петровіч, Катаріна Танашковіч, Алєксандра Стефановіч, Даніела Крічак.

Попередження: Марія Біла, Вікторія Сідлецька, Влада Koсміна – Марія Петровіч, Марія Філіповіч, Крістіна Марковіч.