120-річчя заснування Федерації важкої атлетики України та чергова перемога наших студентів

У Хмельницькому з 8 по 11 вересня відбувся чемпіонат України з важкої атлетики, на якому урочисто відсвяткували 120-річчя заснування  Федерації важкої атлетики України. Тут змагалися близько 250 атлетів з усіх областей нашої держави. Та перемогу святкувала команда зі Львова. У її складі виступали студенти Львівського державного університету фізичної культури.

Команда Львівської області набрала 1015 очок. Друге місце посіли представники Харківської області із сумою 895 очок , а третє у команди Дніпропетровської області - 870 очок.

В складі команди змагалися: Заяць Ольга (33 група ЗЛ) – вагова категорія 48 кг; Нагорнюк Діана (22 група ФС) – вагова категорія 75 кг; Олевич Віталій (22 група ФС) – вагова категорія 85 кг; Козюпа Олег (2 група ФС) – вагова категорія 85 кг та Гоза Володимир (22 група ФС) – вагова категорія 94 кг.

Святкування 120-річниці заснування Федерації важкої атлетики України відбувалося на щойно побудованій комплексній спортивній базі СК «Епіцентр». Серед гостей Президент НОКу України С. Бубка, міністр молоді та спорту І.Жданов, радник міністра молоді та спорту Н.Уманець. На урочисту церемонію також прибули іноземні делегати: президент міжнародної федерації важкої атлетики Томаш Аян, президенти федерацій важкої атлетики Казахстану, Киргизстану та Молдови.

На церемонії нагородження переможців чемпіонату України президент міжнародної федерації важкої атлетики Томаш Аян відзначив важливість цієї історичної події, зокрема про високі досягнення українських важкоатлетів на світовій арені протягом своєї давньої історії. Заснована у 1895 році Федерація важкої атлетики України є старшою від міжнародної організації важкоатлетичного спорту. На честь переможців, а також функціонерів сучасного важкоатлетичного спорту відбувся святковий концерт та банкет.

На урочистостях також були присутні відомі українські важкоатлети – чемпіони та призери Олімпійських Ігор: Юрій Зайцев, Олексій Торохтій, Наталія Скакун, Ольга Коробка, Наталія Давидова, Юлія Каліна, Ігор Разарьонов, Денис Готфрід.

Переможці змагань будуть виборювати олімпійські ліцензії на чемпіонаті світу, що відбудеться з 20 по 29 листопада у Х’юстоні (США).

Кафедра атлетичних видів спрту