Євген Приступа взяв участь у засіданні «круглого столу»

21 січня 2015 року ректор Львівського державного університету фізичної культури Євген Приступа взяв участь у засіданні «круглого столу» на тему: «Забезпечення належного функціонування закладів фізичної культури і спорту, зокрема, дитячо-юнацьких спортивних шкіл і спортивних споруд за нових законодавчих умов». На круглому столі, який організував Комітет з питань молодіжної політики та спорту Верховної Ради України були присутні Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов, голова профільного Комітету Артур Палатний, перший заступник голови Комітету Микола Величкович, президент Національного комітету спорту інвалідів України Валерій Сушкевич, віце-президент Національного олімпійського комітету України Володимир Бринзак, радник Президента з гуманітарних питань, Віце-президент Національного олімпійського комітету, народний депутат Микола Томенко, народні депутати Денис Силантьєв, Олег Петренко, заступник Міністра молоді та спорту – керівник апарату Євген Баженков, Голова ЦР ФСТ «Динамо» Віктор Корж, ректори профільних вузів, керівники обласних управлінь молоді та спорту, представники громадських організацій та інші.

У своєму виступі голова Комітету ВР з питань сім’ї, молодіжної політики та спорту Артур Палатний заявив, що запроваджені з 1 січня 2015 року зміни фінансування та оподаткування закладів фізичної культури і спорту, зокрема дитячо-юнацьких спортивних шкіл, є непродуманими та призведуть до руйнування соціальної функції дитячо-юнацького спорту та великого відтоку дітей з навчання у спортивних школах.

Виступаючи на засіданні «круглого столу» Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов подякував членам комітету за проведення такого заходу та ту підтримку, яку Міністерство відчуває зі сторони профільного комітету парламенту. За словами Міністра процес передачі 534 ДЮСШ із Фонду соціального страхування на місцеві бюджети є досить складним, і головне завдання на цьому етапі - не загубити по дорозі школи, тренерів та вихованців.  За словами Міністра, також є неприпустимою ситуація, коли лунають заяви керівництва деяких областей про те, що вони взагалі збираються відмовлятися від фінансування дитячо-юнацьких шкіл із місцевих бюджетів. «Попереджаю, що якщо це станеться, я вийду на прес-конференцію і персонально, на всю країну назву імена та прізвища тих людей, які позбавляють наших дітей можливості займатися спортом і вести здоровий спосіб життя. І ці керівники понесуть персональну і політичну відповідальність за свої дії», - попередив Ігор Жданов.

У своєму виступі перший заступник голови Комітету ВР з питань сім’ї, молодіжної політики та спорту Микола Величкович звернув увагу учасників «круглого столу» на тому, що дане питання не можна зводити лише до ДЮСШ його потрібно розглядати значно ширше, адже в загальноосвітніх школах скорочують кількість уроків фізичної культури з трьох до двох на тиждень. З дошкільних закладів освіти забрали фахівців фізичної культури. «Це проблема не лише спорту вищих досягнень, це – проблема здоров’я дітей» - наголосив Народний депутат.

«Після урядових ініціатив в галузі фізичної культури і спорту 2015 рік може увійти в історію, як рік знищення дитячих спортивних шкіл в Україні. І ми повинні зробити все, щоб цього не допустити. Міністерство повинно виробляти загальні принципи, методологію, пріоритети в підготовці дітей дитячо-юнацькими спортивними школами. В цьому контексті, звичайно, повинне бути обов’язковим централізоване фінансування з бюджету бодай базових видатків ДЮСШ – заробітна плата, оплата послуг ЖКГ тощо. Решту витрат може взяти на себе місцеве самоврядування», – вважає народний депутат Микола Томенко.

У підсумку «круглого столу» були затверджені рекомендації Членам Комітету Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики та спорту внести на розгляд Верховної Ради України проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення стабільного розвитку сфери фізичної культури і спорту. Кабінету Міністрів України доручити Міністерству охорони здоров’я України проаналізувати та надати інформація щодо змін динаміки дитячої захворюваності в Україні. Обласним державним адміністраціям, районним та міським радам забезпечити виділення коштів для фінансування всіх дитячо-юнацьких спортивних шкіл, які знаходяться на території їхньої адміністративної одиниці; звільнити від плати за землю заклади фізичної культури і спорту, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.