Юлія Ткач – у фіналі

Чемпіонка світу та Європи з боротьби, аспірантка Львівського державного університету фізичної культури Юлія Ткач пробилася до фіналу вагової категорії 63 кг I Європейських Ігор у Баку й сьогодні о 17 годині за київським часом боротиметься за золоту медаль.
На шляху до головного фіналу вихованка заслуженого тренера України з боротьби, старшого викладача кафедри атлетичних видів спорту Львівського державного університету фізичної культури Андрія Пістуна наша титулована борчиня Юлія Ткач почергово здолала румунку Андрею Сімон, польську борчиню Моніку Михалок і представницю Бєларусі Марію Мамащук.
Інша представниця ЛДУФК, бронзовий призер чемпіонату Європи Тетяна Лавренчук (58 кг) також пробилася до фіналу. На шляху до головної сутички українка перемогла бєлоруску Анастасію Хучок, а також суперницю з Туреччини Елі Жале Есілірмак.

Випускниця Львівського державного університету фізичної культури Оксана Гергель, на жаль, програла «бронзову» сутичку вагової категорії до 60 кг і залишилася без медалі перших Європейських ігор у Баку.
Варто зазначити, що нашій Оксані Гергель (60 кг) випала непроста турнірна сітка. На змаганнях такого рівня, як Європейські Ігри простих суперниць не буває, але їй траплялися дійсно дуже титуловані та професійні борчині. У першій зустрічі Оксана Гергель показала відмінну боротьбу. Її суперницею була одна з найтитулованіших спортсменок старого континенту - дворазова чемпіонка Європи та багаторазова призерка чемпіонатів світу Джоанна Матсон зі Швеції. Молодість і натиск перемогли досвід і численні титули. Результат 2:1 на користь вихованки Андрія Пістуна. Однак у півфіналі Оксана поступилася іншій досвідченій спортсменці, багаторазовій призерці чемпіонатів світу та Європи Маріане Састін з Угорщини. Суперницею Оксани Гергель по бронзовому фіналу стала болгарська борчиня Тайбе Ясен, у якої також в арсеналі кілька срібних та бронзових медалей чемпіонатів світу та Європи. На жаль, Оксана поступилася й повертається до Львова без бронзової нагороди.

Перше «золото» у скарбничку української команди поклала борчиня з Донецька Аліна Махиня-Стадник, котра повернулася до дівочого прізвища Махиня. У фіналі вагової категорії до 69 кг Аліна доволі впевнено перемогла Ілану Кратіш з Ізраїлю (7:3), яка завершує навчання у ЛДУФК на факультеті підвищення кваліфікації, перепідготовки, післядипломної та заочної освіти.

Загалом, упродовж понеділка, 15 червня, українські спортсмени на Іграх у Баку завоювали чотири комплекти нагород: дві «бронзи» – у синхронному плаванні, «срібло» – у спортивній гімнастиці й золота медаль – Аліни Махині у боротьбі.