Камені спотикання української термінології

15–16 жовтня 2015 року у Рівненському державному гуманітарному університеті кафедра теорії літератури та славістики провела Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Актуальні проблеми літературознавчої термінології». Захід став продовженням п’яти етапів Міжвузівського наукового семінару «Терміносистема слов’янського літературознавства», які успішно проводилися в університетах Житомира, Луцька, Тернополя та Рівного впродовж 2005–2007 років.

Конференція «Актуальні проблеми літературознавчої термінології» зібрала близько сотні учених із різних наукових центрів України – Києва і Львова, Тернополя і Харкова, Луцька і Кривого Рога, Рівного і Кіровограда, Острога і Маріуполя, Кременця і Бердянська, Житомира і Миколаєва, Полтави і Черкас. Знаменно, що долучилися до неї представники українських Донецького і Луганського університетів, а також науковці з Варшави, Москви і Ташкента.

З доповіддю «Дискурс і жанр, жанровий різновид в епоху модернізму (літературно-критичні новації на сторінках часопису "Українська Хата")» на засіданні однієї із секцій виступила керівник редакційно-видавничого відділу нашого Університету Оксана БОРИС.

Обговорення низки важливих для сучасного теоретико-літературного дискурсу проблем (теоретичних аспектів літературознавчої термінології, термінологічних проблем історико-літературного процесу, термінологічних питань генології, проблем драматургійної термінології, літературознавчої термінології у колі інтермедіальності, термінологічних питань лінгвостилістики та лінгвопоетики) акумулювали досвід попередніх наукових форумів і не тільки засвідчили важливість термінологічної визначеності для теорії та історії літератури, але й накреслили перспективи подальших термінознавчих студій, зокрема видання регулярного міжвузівського збірника та колективного термінологічного літературознавчого глосарія.

Упродовж останніх двадцяти років у фазі інтенсивного творення перебуває й українська спортивна термінологія. Однак ще й досі проходить важкий, але дуже важливий етап усталення. Маємо незначну кількість словників з малим обсягом, з неповнотою тематичних груп, які не можуть задовольнити навіть найелементарніші потреби фахівців галузі фізичного виховання, спорту і здоров’я людини.