Корона для шахової королеви

6 квітня в російському Сочі відбулася офіційна церемонія закриття чемпіонату світу серед жінок, де шахову корону одягнула студентка Львівського державного університету фізичної культури Марія Музичук.

Отже, президент міжнародної шахової федерації (ФІДЕ) Кірсан Ілюмжинов вручив чемпіонці світу стриянці Марії Музичук золоту медаль, кубок і шахову корону.

Варто зазначити, що згідно із правилами проведення чемпіонату світу новій чемпіонці треба буде наприкінці року відстояти титул у грі з екс-чемпіонкою світу Хоу Іфань (Китай). Президент ФІДЕ повідомив, що бажання провести цей матч висловив Китай. Тепер у ФІДЕ чекають пропозицій від Львова та Києва.

– Марія, за останні три роки українські шахістки другий раз завоювали титул чемпіонки світу. Чим цей можна пояснити?
– Дійсно, у 2013 році ми виграли командний чемпіонат світу та Європи. У нашої країни – добрі шахові традиції. У моєму рідному місті відоме таке поняття, як львівська шахова школа, багато дітей займаються шахами з раннього віку. Я також дуже рано, у три роки, почала грати в шахи, а з п’яти років – беру участь у турнірах. Мої батьки – Олег і Наталя – є моїми першими тренерами, вони закінчили Львівський інститут фізичної культури.

– І на завершення таке запитання: за правилами чемпіонка світу гратиме за Кубок світу серед чоловіків. Марія, як оцінюєш свої шанси?
– Це дуже приємна новина. Завжди цікаво грати із сильними гросмейстерами-чоловіками. Намагатимуся якомога краще підготуватися і спробую хоча б одне коло пройти.

За матеріалами офіційного сайту чемпіонату світу