Марія Музичук розпочала вирішальну битву за світову шахову корону

Сьогодні, 2 квітня, у Сочі стартує україно–російський фінал чемпіонату світу 2015 року з шахів серед жінок. Світову корону виборюватимуть студентка Львівського державного університету фізичної культури Марія Музичук та росіянка Наталія Погоніна.

Новою, 15-ою за ліком  чемпіонкою світу у шахах серед представниць прекрасної статі може стати українка Марія Музичук, яка любить теніс, карти і піаніно, пише sport.segodnya.ua.

Через три роки після харків’янки Анни Ушеніної чемпіонкою світу з шахів знову може стати українка, 22-річна Марія Музичук. Сьогодні в Сочі вона почне бій за світову корону з росіянкою Наталією Погоніною. Суперниці з 2 по 5 квітня зіграють чотири основні партії, а якщо по їх завершенні буде нічия (2:2), то долюб шахової корони 7 квітня вирішить тай-брейк. Зазначимо, що новоспечена світова королева отримає $ 60 тисяч, а фіналістка – $ 30 тисяч.

Нагадаємо, що зі збірною України Марія вже перемагала на командному чемпіонатиі світу, було це у 2013 році. Того ж року виграла й командне Євро, була призером Олімпіад. Частенько їй допомагає сестра Анна, якщо сама не бере участі в турнірі. Під час командного ЧС-2013 старша сестра, яка виступала з 2004 по 2014 за Словенію, підказувала Марії через інтернет.

До речі, 25-річна Анна Музичук в рейтингу ФІДЕ займає 6-е місце серед жінок, що на шість позицій вище сестри, яка вийшла у фінал ЧС-2015.

Поруч з Марією Анна перебувала і під час півфіналу з індійською шахісткою Харікою Дронаваллі. «Часу на спілкування було не так багато, – розповіла після тай-брейка Марія. – Я питала її ради, що мені грати у наступній партії».

... Батьки сестер Музичук, заслужені тренери України, почали навчати доньок гри у шахи в три роки. Окрім шахів, Марія грає в настільний теніс, він допомагає поліпшити фізичну підготовку: «Для шахістів це дуже важливо, оскільки непросто сидіти за дошкою по шість годин». І не дивно, що з таким прізвищем, дуже любить музику – в 2011 році Марія почала брати уроки гри на піаніно.

Також їй подобаються карти і нарди. А на дискотеках з сестрою бувають,  коли їх організовують господарі змагань... У соцмережі Марія вказала статус «закохана», але імені свого коханого не називає.