Марія Музичук – у фіналі чемпіонату світу

Слава Марії! Слава Україні! Саме під таким гаслом повинен проходити фінал чемпіонату світу з шахів у російському Сочі, де студентка Львівського державного університету фізичної культури Марія Музичук зі Стрия зустрінеться з росіянкою Наташою Погоніною. Отож, усі разом, починаючи з 2 квітня, триматимемо кулаки за нашу шахістку.

Схоже, важкі і виснажливі матчі тай-брейку наша Марія Музичук навчилася грати. На чвертьфінальному етапі чемпіонату світу студентка ЛДУФК на тай-брейку здолала головного рейтинг-фаворита турніру індійку Хампі Конеру, а в півфіналі – іншу індійку Харіку Дронаваллі.

Зігравши унічию дві партії в класичні шахи, Марія перемогла Харіку в першій партії тай-брейку. У другій – їй треба було зіграти внічию, але Музичук поступилася. У третій партії, маючи два зайвих пішаки в ферзевому ендшпілі, Харіка, розмінявши ферзів, допустила нічийний пішаковий ендшпіль. Напруга в матчі досягла свого апогею. У кого ж будуть сильнішими нерви? На щастя, українка проявила психологічну мужність і стійкість і білими фігурами «рознесла» суперницю з Індії. Підсумковий рахунок півфіналу 3,5:2,5 на користь Марії Музичук зі Стрия.

Другою фіналісткою стала росіянка Наталья Погоніна (на її місці могла бути старша сестра Марії Музичук Анна, якби не програла шведці Пії Крамлінг), котра у тай-брейку здолала ту саму шахістку зі Швеції – 2,5:1,5.

У фінальній серії шахістки зіграють не дві, а чотири партії в класичні шахи. Якщо буде нічия, тоді доля корони вирішиться на тай-брейку.

Першу партію фінальної серії, в якій білими гратиме Наталья Погоніна, буде зіграно завтра, 2-го квітня.

Довідка

Шахи. Жінки. Чемпіонат світу-2015
Сочі (Росія). 16 березня – 7 квітня

Чвертьфінал