Марія Музичук – у півфіналі жіночого чемпіонату світу-2015

Сьогодні, 28 березня, у Сочі відбулися тай-брейки 1/4 фіналу чемпіонату світу з шахів серед жінок 2015 року. Визначалися три шахістки, які мали разом з Дронаваллі Харікою з Індії скласти квартет півфіналістів.

Серед тих, хто грав сьогодні тай-брейки були й дві представниці України – студентка Львівського державного університету фізичної культури Марія Музичук та її старша сестра, випускниця ЛДУФК Анна Музичук.

Нагадаємо, Марії протистояла одна з найсильніших шахісток світу, рейтинг-фаворит чемпіонату світу-2015 Хампі Конеру з Індії, яка усі три попередні кола на шляху до чвертьфіналу виграла з рахунком 2:0 – перемогла у всіх партіях бех винятку.

Та незважаючи на силу суперниці, Музичук-молодша вже у першій з двох основних партій довела, що також вміє грати у шахи – маючи у своєму розпорядженні білі фігури, Марічка у блискучому стилі змусила Хампі Конеру скуштувати гіркий смак поразки. Однак вчора, у другій партії дуелі,  індуска також зуміла скористатися перевагою права першого ходу і зрівняла рахунок – 1:1. Тож усе мав визначити тай-брейк.

У першій партії в швидкі шахи, в якій білими фігурами грала Марія, було зафіксовано нічию. Тим самим стратегічна перевага – білий колір – перейшов до Конеру. Однак Музичук-молодша довела, що вона вміє добре грати і чорними фігурами. Індуска не витримала психологічного тиску і в підсумку змушена була визнати свою поразку – 1,5:2,5.

Анні Музичук протистояла знаменита шведка Пія Крамлінг. Нагадаємо, обидві основні партії закінчилися внічию. Сьогодні ж шахістки спочатку обмінялися перемогами у швидкі шахи. Цікаво, що кожна вигравала чорними фігурами. Таким чином рахунок став знову нічийним – 2:2 і все мало вирішитися у бліц-партіях. І тут більше витримки виявилося, на жаль, у Крамлінг. Шведка спочатку виграла білим кольором, а потім зуміла відстояти нічию чорним – тож підсумковий рахунок 3,5:2,5 на її користь.

У півфіналі, який розпочнеться вже завтра, Марія Музичук зіграє з Дронаваллі Харікою з Індії. Іншу півфінальну пару складуть шведка Пія Крамлінг та росіянка Наталья Погоніна, яка сьогодні на тай-брейку з рахунком 2,5:1,5 обіграла китаянку Чжао Сюе.

Додамо, що в перших партіях білі фігури будуть у Марії Музичук та Пія Крамлінг.

Іван Дупнак

Довідка

Шахи. Жінки. Чемпіонат світу-2015
Сочі (Росія). 16 березня – 7 квітня